"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zafer Cavendish’in


56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin ikinci günündeki Türk Hava Yolları Konya-Konya etabını, Belçika’nın Deceuninck-Quick-Step kadrosundan Büyük Britanyalı Mark Cavendish birinci bitirdi. Mevlana Meydanı’nda 25 ekipten 170 atletin iştirakiyle başlayan 144,9 kilometrelik yarışı Cavendish, 3 saat 17 dakika 30 saniyelik derecesiyle birinci sırada tamamlamayı başardı. Etapta Belçika’nın Alpecin Fenix kadrosundan Belçikalı Jasper Philipsen ikinci, İsrail’in Start-Up Nation kadrosundan Alman Andre Greipel ise üçüncü sırayı elde etti.

TURKUAZ MAYOYU ALDI
Genel klasmanda Belçika’nın Deceuninck-Quick- Step ekibinden Mark Cavendish liderliğe oturdu. Birinci yarışta 4. Sırada yer alan ve dünkü etabın kazananı olan Cavendish, genel klasmanda birinci olduğu için turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı. Son zaferini 8 Şubat 2018 Dubai çeşidinde kazanan Büyük Britanyalı bisikletçi, 3 yıl 2 ay sonra birincili elde etmiş oldu. Genel klasmanda ABD’nin Rally Cycling ekibinden Hollandalı Arvid De Kleijn ikinci, Belçika’nın Alpecin-Fenix kadrosundan Jasper Philipsen ise üçüncü sırada yer alıyor.

EN UZUN YARIN BUGÜN
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tıp, bugünkü 3. Etap ile devam edecek. Tarihi ve kültürel güzellikleriyle ön plana çıkan Beyşehir’den başlayacak yarış Alanya’da sona erecek. 212.6 kilometreyle en uzun yarış olacak Beyşehir-Alanya etabı 12.40’ta TRT Spor’da olacak.

NÖTRAL ÇEŞİTTE KAZAN
Yarış öncesi yapılan nötral cinste kaza meydana geldi. Gerçek start öncesi gerçekleşen kazaya 4 atlet karıştı. Atletlerin değerli bir sorunu olmaması ve pelotona yetiştirilmesinin akabinde gerçek start biraz gecikmeli olarak başladı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın