"Enter"a basıp içeriğe geçin

Son dakika spor haberleri: 56’ncı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi Konya-Konya etabının birinci ayağını Arvid De Kleijn kazandı

Ağır kar yağışı ve kış kaideleri nedeniyle iptal edilen Nevşehir-Kapadokya etabından sonra Konya’ya gelen ekiplerin son hazırlıklarını tamamlamasından sonra 56’ncı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi, Spor-Toto Konya-Konya etabı ile başladı. 72.4 kilometrelik Spor-Toto Konya-Konya etabının 1’inci ayağını Rally Cyling kadrosundan Arvid De Kleijn 1.35.38 derecesi ile kazandı. 2’nciliği Uno-X Pro Cyling grubundan Kirstoffer Halvorsen, 3’üncülüğü de Delko ekibinden Pierre Barbier elde etti.

25 gruptan 172 bisikletçi 1’inci ayak Spor-Toto Konya-Konya etabında kıyasıya çaba etti. Kapadokya’da ağır kar yağışının tesirli olmasının akabinde Konya’ya gelen bisikletçiler, soğuk ve rüzgarlı bir havada pedal çevirdi. Etabın birinci sprint primi 36’ncı kilometrede gerçekleşti. Salcano sprint primini Sean Debie kazanırken 150 Euro’nun da sahibi oldu. İkinciliği elde eden Ivar Slik, 100 Euro, üçüncülü olan Salcano Sakarya kadrosundan Vitaly Buts ise 80 Euro’yu almaya hak kazandı.

TIRMANIŞ KAPISINI IVAR SLIK GEÇTİ
Etabın 3’üncü kategoriden bedellendirilen tırmanış primi 53’üncü kilometrede gerçekleşti. Prim kapısını Abloc ekibinden Ivar Slik geçti ve 3 puanı hanesine yazdırırken yarınki etapta Turkish Airlines’ın sponsorluğundaki kırmızı mayoyu giymeye hak kazandı. 2’nciliği Bingoal Pauwels Sauces kadrosundan Sean Debie kazandı ve 2 puan aldı. 3’üncülüğü de Salcano Sakarya grubundan Vitaly Buts elde etti ve 1 puanın sahibi oldu.

TÜRKİYE HOŞLUKLARI PRİMİNİ DE SLIK ALDI, OĞUZHAN TİRYAKİ KAPIYI ÜÇÜNCÜ GEÇTİ
Etabın son prim kapısını yeniden Ivan Slik geçti. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının (TGA) sponsorluğundaki Türkiye Hoşlukları ismi altındaki Beyaz Mayo için yapılan gayrette Slik avantajlı duruma geçti. Prim kapısını 2’nci olarak Debie geçerken, 3’üncülüğü ise Spor Toto grubundan Oğuzhan Tiryaki elde etti.

İKİNCİ ETAP TEKRAR KONYA’DA
56’ncı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin 2’nci ayağı tekrar Konya’da gerçekleşecek. 144.9 kilometrelik Turkish Airlines Konya-Konya etabının startı 11.15’te verilecek.

BAKAN KASAPOĞLU: “BİSİKLET SPORUNUN YAYGINLAŞTIRILMASI İSMİNE PEK ÇOK MANALI BİLDİRİSİ İÇİNDE BULUNDURAN BİR ORGANİZASYON”
Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ödül merasimi öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Hakikaten ülkemizin birbirinden kıymetli köşelerini ve cennet vatanımızı tanıtma ile bisiklet sporunun yaygınlaştırılması ismine pek çok manalı bildirisi içinde bulunduran bir organizasyon” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın