"Enter"a basıp içeriğe geçin

Cav’dan hat-trick

Türk spor klasiklerinden olan ve 56.’sı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Tipi’nde dün Alanya-Kemer etabı geçildi. Bu etapta da birincinin ismi değişmedi. Belçika’nın Deceunink-Quick Step ekibinden Mark Cavendish finişi birinci geçen isim oldu. Büyük Britanyalı pedal böylelikle arka arda 3. zaferini elde etti. Bu ayrıyeten Cavendish’in toplamda Türkiye’de kazandığı 10. etap oldu. Cavendish’i Belçika’nın Alpecin Fenix kadrosundan Jasper Philipsen takip etti. Tekrar birebir gruptan Stanislaw Aniolowski ise podyumu tamamlayan isim oldu.

KIRMIZI MAYO BUTS’TA
Yarışıpodyumda tamamayan sportmenler Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Erol Küçükbakırcı’nın ellerinden mükafatlarını aldılar. Bugünkü tırmanış etabı öncesi genel klasman birincisi Mark Cavendish turkuaz mayoyu giymeye devam ediyor. En âlâ tırmanışçının giydiği kırmızı mayo Sakarya BB’den Vitaly Buts’un üzerinde olacak. Türkiye hoşluklarını temsil eden beyaz mayoyu ise İvar Slik taşıyacak.

KRİTİK TIRMANIŞ ETABI BUGÜN
Tıbbın en değerli etabı bugün koşulacak. 5. etap Kemer – Elmalı ortasında yapılacak. Genel sıralamanın belirlenmesinde tesirli olacak 160.3 kilometrelik etapta bisikletçiler tırmanış gerçekleştirecek. Sportmenler için en kıymetli etapta yeniden büyük heyecanın yaşanması bekleniyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın