"Enter"a basıp içeriğe geçin

Silifke’de ‘Minikler Taekwondo Turnuvası’ düzenlendi

Mersin Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğünce Silifke Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya, vilayet genelinde bulunan 15 kulüpten yaklaşık 200 atlet katıldı. Silifke’den ise Ulusal Ekip Antrenörü İbrahim Savaş Açıkgöz önderliğinde Silifke Umut Spor Kulübü, Atayurt Taekwondo ve Kickboks Spor Kulübü, Çağdaş Gençlik Spor Kulübünden 60 sportmen katıldı.

Aktiflikte konuşan Taekwondo Mersin Vilayet Temsilcisi Ercan Aldemir, “Amacımız, 2020 yılına maksat koymuş olan atletlerimize performansını göstertmektir. Silifke’de bu tertibin yapılmasında ve misafirperverliğinden ötürü Gençlik Spor İlçe Müdürü Mustafa Tipe ve salon çalışanlarına teşekkür ederim. Tüm kulüplerimizi ve atletlerini bu türlü bir organizede yer aldıkları için tebrik eder, muvaffakiyetlerinin devamını dilerim” dedi.

Son 20 yıldır Silifke’de bu cins tertiplerin düzenlenmediğine dikkat çeken Gençlik Spor İlçe Müdürü Mustafa Tipe ise “Silifke’de taekwondo kulüpleri aktif olarak bulunduğu halde hiç resmi bir tertip düzenlenmemiş. Bundan sonra vilayet temsilciliğinin de takviyesi ile bu cins tertipleri ilçemizde daha sık görmek istiyoruz. Bu tertibin Silifke’de yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Turnuva sonunda dereceye giren atletlere kupa ve madalyaları Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Belediye Başkanvekili Sadık Altınok ve Silifke Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çeşide tarafından verildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın