"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şampiyon dövüşçü Willi Ott İslam’ı seçti!

Geçtiğimiz yıl idare şurası başkanlığını Bülent Sağlam’ın yaptığı Vendetta tertibinde Avusturya şampiyonu da olan Willi Ott, Müslüman oldu. İstanbul’da da ringe çıkan Ott için Bülent Sağlam, “Kendisi vakit zaman salonumuza da gelerek idmanlar yapıyor. Maç galalarımızda ringlere çıkarak büyük başarılara imza atıyordu. Kendisi dövüş sporlarında çok yetenekli ve başarılı bir atlettir. Dinimize karşı ilgisini son vakitlerde fark etmiştik. Salonumuzda da çeşitli sohbetler oluyordu. Şayet bu türlü bir atletin İslam’ı seçmesinde katkımız olduysa ne keyifli bize” dedi.

“MÜSLÜMANLARIN NE KADAR PAK OLDUĞUNU GÖRDÜM”
Kendi salonunda çok sayıda Müslüman atlet ile çalıştığını belirten şampiyon dövüşçü Willi Ott, “Aslında şimdiye kadar reklam olmasın diye konuşmuyordum fakat tahminen öteki insanlara da ilham kaynağı olur diye bu seçimimi anlatmaya karar verdim. Tanıdığım Müslümanların ne kadar pak ve hoş ahlaklı olduğunu gördüm. İslam dinindeki adaleti de görünce çok hoşuma gitti. Bu mevzuyu uzun vakit inceledikten sonra Müslüman olmaya karar verdim.

“İSLAM’DAN GÜÇ ALIYORUM”

İslam’ın beşere güç verdiğini fark ettim. Birinci ramazanda orucumu yakında tutacağım ve bunun için çok sabırsızlanıyorum. İslam inancıyla çok daha güçleneceğimi hissediyorum. Toplumsal medya üzerinden milyonlarca bildiri aldım ve bunları maalesef tek tek cevaplayamayacağım için üzgünüm. Lakin bu iletiler bana daha büyük güç verdi” açıklamasını yaptı.

Dövüş sporları müellifi ve Vendetta tertip basın danışmanı Vedat Alyaz, son devirlerde dinimize olan ilginin arttığını belirterek, “Avrupa’da çok sayıda mescitte hoparlörden ezanların okunmasına müsaade edilmesi ve birçok kilisede Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edilmesi Avrupa’daki insanların dinimizi yakından tanımasına ve araştırmasına vesile oldu” biçiminde konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın