"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rekabet ve cümbüş Kapıkaya Survivorda

Üçüncüsü gerçekleşen şenlikte, her yaştan ziyaretçilerin eğlenebilmesi için her ayrıntı düşünülmüş durumda. Spor alanında yapılan değişik sportif aktiflere vatandaşların ilgisi üst seviyede. İkinci gün yaşanan küçük futbol, voleybol, badminton, masa tenisi, okçuluk, dart yarışlarının akabinde, üçüncü gün ise şenlikte bir birinci olarak survivor rekabeti ve heyecanı yaşandı.

Düzenlenen bisiklet yarışı startı Bafra Belediye Lideri Hamit Kılıç tarafından verildi. Toplam 25 bisikletçinin katıldığı yarış tamamı tırmanmadan oluşan parkurda gerçekleşti.

3 kategoriden oluşan ve 8 kilometrelik parkurda yapılan yarışlar sonucunda; seçkin erkek kategorisinde Hamza Şahinkaya, seçkin bayan kategorisinde Şeyma Çatır, 18 yaş altı erkek kategorisinde Ufuk Baki Taş birinci oldu.
Kapıkayafest’te tırmanış yarışı olması açısından bir birinci olan tertipte, şiddetli parkura karşın sportmenlerin ortaya koyduğu rekabet dikkat cazipti.

Bafra Belediye Lideri Hamit Kılıç, “Kapıkayafest bünyesinde böylesi bir yarış düzenlemek kolay değil. Bisiklet Federasyonumuz ve Vilayet Temsilcimiz Tarık Torun’a dayanak ve katkıları için teşekkür ediyorum. İlerleyen yıllarda daha büyük tertipleri hayata geçirmek amacındayız. Bölgenin bu türlü bir potansiyeli olduğunu biliyoruz” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın