"Enter"a basıp içeriğe geçin

Okçulukta 2020 Tokyo grubu belirlendi

2019 yılı boyunca katılmış oldukları ulusal ve memleketler arası müsabakalarda topladıkları puanlarla kategorilerinde birinci 8 sırada yer alan klasik yay erkek ve klasik yay bayan branşlarındaki atletlerin yer aldığı seçme yarışı sonunda birinci üçe giren isimler ulusal grubu oluşturdu.

Tesislerde 10 gün süren seçmelerde atletler toplamda 8 kez sıralama, 4 defa kişisel final tipi ve 4 kez da lig yolu turnuva seansı gerçekleştirerek, her bir seans sonunda puan kazanarak toplamda birinci 3 sırada yer almaya çalıştı. Okçuluk Ulusal Kadrolar Teknik Yöneticisi Göktuğ Ergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2020 Tokyo Olimpiyatları kota gayreti nedeniyle titiz bir halde ulusal ekibi oluşturduklarını söyledi.

Ergin, “2020 Türk okçuluğu ismine değerli bir yıl. Olimpiyatlarda ve başka memleketler arası tertiplerde ülkemizi temsil edecek kadroyu oluşturduk. Genç ve yetenekli bir takımımız var. Birlikte hoş başarılara imza atarak, ülkemizi en yeterli halde temsil edeceğiz.” diye konuştu. Seçmeler sonunda bayan ve erkeklerde 2020 Klasik Yay Ulusal Ekibi’ni oluşturan isimler şöyle:

KLASİK YAY BAYAN ULUSAL GRUBU

1- Yasemin Ecem Anagöz

2- Zeynep Köse

3- Asya Karataylı

KLASİK YAY ERKEK ULUSAL KADROSU

1- Mete Gazoz

2- Samet Ak

3- Muhammed Abdullah Yıldırmış

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın