"Enter"a basıp içeriğe geçin

‘İstanbul’u Koşuyorum’ Bakırköy etabında 400 İstanbullu yarışacak

İstanbul Yarı Maratonu’nda uyguladığı pandemi önlemleriyle dünyadaki yarışlarda standart belirleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin Bakırköy Etabı’nda trafiğe kapalı ve araçsız alanda atletlere yarış imkanı sunacak.

Spor İstanbul tarafından düzenlenen ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin bu yılki ikinci yarışı olan Bakırköy Etabı 11 Ekim Pazar günü, tüm pandemi önlemleri alınarak 400 İstanbullunun iştirakiyle gerçekleştirilecek. Alınan pandemi tedbirleri kapsamında; başlangıç noktasında metrekare başına düşen kişi sayısı ile 3’er kişi 5 saniye ortayla start alacak. Bekleme alanındaki düzenlemelerle toplumsal ara kurallarına uygun ortam oluşturularak sportmenlerin inançlı bir ortamda yarışı tamamlamaları sağlanacak. Toplumsal uzaklık kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek yarışta sportmenler, başlangıç alanına HES kodlarını göstererek girebilecek ve aktiflik alanına girişten itibaren start verilene kadar maske takmaları zarurî olacak. Yarış esnasında sportmenlerin maskelerini çıkarmalarına müsaade edilecek ve bitiş noktasına vardıklarında atletlere maske verilecek.

Toplam 4 bin 500 TL ödül dağıtılacak
Elektronik zamanlama çipleri ile yarış derecelerinin ölçüleceği ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Bakırköy etabıng genel klasmanda bayanlar ve erkeklerde birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL ve üçüncüye 500 TL para mükafatı verilecek.

10 kilometrelik parkurda koşulacak
Nefes idmanları ve ısınma hareketleriyle başlayacak olan aktiflikte sportmenler, Kennedy Caddesi üzerindeki Bakırköy İDO İskelesi İspark alanı önünden Zeytiburnu istikametine gerçek start alacak. Yarış, Tarhan Kavşağı’ndan geriye dönüş ile Yeşilköy istikametine hakikat devam edecek ve Yeşilköy Havuzlu Kavşağı’nda yapılacak ikinci dönüş ile Bakırköy İDO İskelesi İspark park alanı önünde tamamlanacak. 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek çipli koşuda dereceye giren koşucuların ödüllendirilmesinin akabinde tertip sona erecek.

Yıl boyunca devam ediyor
Bu yılki ‘İstanbul’u Koşuyorum’ serisi, biri özel etap olmak üzere 4 etaptan oluşuyor. ‘İstanbul’u Koşuyorum’ 5. dönemin birinci yarışı Dünya Bayanlar Günü özel etabı ile mart ayında gerçekleştirilmişti. Bakırköy Etabı sonrası yarışlar, Caddebostan Etabı ve serinin son ayağı olan Üsküdar Etabı ile son bulacak. Bu proje, başta İstanbul Maratonu ve İstanbul Yarı Maratonu olmak üzere; Türkiye’deki yol yarışlarına iştiraki teşvik etmek, yol yarışları iştirakçilerine alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri formunda yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa uzaklıklı yarışlara adapte edebilmek emeliyle 2016 yılında hayata geçirildi.

Dereceye giren koşucuların çeşitli armağanlarla ödüllendirildiği koşuların her birinde özel dizaynlı başka bir madalya veriliyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın