"Enter"a basıp içeriğe geçin

İspanyollar, Türk cimnastikçilere övgüler dizdi: Tarih müellifleri

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Jimnastik Şampiyonası’nda toplam 8 madalya kazanan ulusal atletler, Avrupa’nın da gündeminde… Şampiyon cimnastikçilerimiz sırf Türkiye’de değil İspanya’da da manşetleri süsledi. As, La Vanguardia, El Mundo Deportivo üzere kıymetli gazeteler, ulusal atletlerimize tek tek övgüler yağdırdı, “Türkiye parıldadı”, “Avrupa Şampiyonası’nın büyük başaktörü Türkiye”, “Türkiye cimnastikte tarih yazdı” üzere başlıklar atıldı.

TÜRK EFSANE ŞAMİLOĞLU

Türkiye’nin bireysellerin dışında kadro halinde kazandığı gümüş madalya da tarihe geçti. Dünyanın en yaşlı cimnastikçisi unvanını elinde bulunduran 40 yaşındaki Ümit Şamiloğlu ile Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Lider ve Abdelrahman Elgamal’in temsil ettiği ay-yıldızlılar, kadro halinde Türkiye’ye birinci madalyayı kazandırdı. Aktif olarak son tertibine çıkan Türk cimnastiğinin efsane ismi Ümit Şamiloğlu, madalya kazanan en yaşlı cimnastikçi olarak da öne çıktı.

ARICAN’IN GÖZÜ ARTIK TOKYO’DA

Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan öteki cimnastikçimiz Ferhat Arıcan da dün şunları söyledi: “Avrupa şampiyonluğu… Hakikaten bunu söylerken bile tüylerim diken diken oluyor. Amaçlarımdan biriydi ve bunu gerçekleştirdim. Umarım Tokyo Olimyatları’nda tıpkı başarıyı gösteririz.”

CUMHURBAŞKANI DAİMA YANIMIZDA

Dünya Şampiyonluğu’ndan sonra Türkiye’ye Avrupa Şampiyonluğu da yaşatan İbrahim Çolak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Erdoğan’ın kendisini tebrik ettiğini söyleyen ulusal sportmen, “Cumhurbaşkanımız her vakit yanımızda. Bizlere takviyesini hiç esirgemedi. Her vakit arayıp sorduğu ve ilgi gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın