"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bu tesisleşmenin eşi gibisi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Burhan Felek Atletizm Stadı ve Çalışma Salonları’nın açılış merasimine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhan Felek Tesisleri’nin 7 gün 24 saat hizmet vereceğini belirtip, “Gençler günün her saatinde burada spor yapabilecek. Bu uygulamayı ülkemizdeki öteki tesislerimizde de başlatıyoruz” dedi. Futbol oynadığı devirlerde bu tesiste maçlara çıktığını lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarına şöyle devam etti:

‘DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ’
“Tesisleri günün büyük kısmında boş dursunlar, çürüyüp gitsinler diye yapmıyoruz. Milletimiz azami seviyede istifade etsin istiyoruz. Her alanda olduğu üzere sporda da hamdolsun son 17 yılda dünyada eşi gibisi olmayan bir tesisleşme ihtilali gerçekleştirdik. Ülkemizin istinasız her kentini stadyumlarla, yüzme havuzları ile, salonlarla, kortlarla, kayak merkezleri ile, mahalle tipi spor alanlarıyla donattık. Bugüne kadar spor tesislerimiz için eski parayla 9.5 katrilyon lira harcadık. Tesis yatırımlarıyla ülkeyi spor turizminde dünyanın göz bebeği haline getirdik.”

‘HEM GENÇ HEM MODERN’
Biz, ‘Spor herkes içindir’ prensibine gönülden inanıyoruz. Ülkemizin tüm kentlerini, ilçelerini, mahallelerini tesislerle donatıp, sporu insanlarımızın ayağına götürüyoruz. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahibiz. Avrupa’nın en genç ve çağdaş spor tesisleri de bizde. Bunların üzerine yenilerini ekliyor, proje üstüne proje geliştiriyoruz. Yeni bir kampanya daha başlatıyoruz. Ülkemizde dört bir köşesinde uygun olan her yere, tam 10 bin pota yerleştiriyoruz.”

‘GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI BU ALANLARDAN ÇIKACAK’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan öteki tesislerle ilgili de şu bilgileri verdi: “Şu ana kadar ülke genelinde 2 bin 425 mahalle ve okul alanı inşa ettik. Bunlara ek olarak, bin 18 mahalle tipi alanımızın üretimi da sürüyor. İstanbulumuzun da her ilçesini yüzme havuzları, kortlar, atletizm pistleri, basketbol, futbol ve voleybol alanlarıyla donatmaya devam edeceğiz. Bu alanlarda ter döken evlatlarımızın ortasından geleceğin şampiyonları çıkacak. Biz hep gençlere güvendik ve bugün de güveniyoruz.”

LARKIN’E FORMAYI VERDİ
Geçtiğimiz günlerde Türk vatandaşlığına geçen Shane Larkin de dün Burhan Felek Tesisi’nin açılışındaydı. Ay-yıldızlı formayı giyecek olan başarılı basketbolcuya birinci ulusal formasını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Shane Larkin, A Ulusal Basketbol Kadrosunu seçti. Basketbol sporunun değerli isimlerinden Shane Larkin artık ay-yıldızlı formayla çaba edecek” dedi.

‘BU MUVAFFAKİYETLER RASTLANTISAL DEĞİL’
Memleketler arası karşılaşmalarda ulusal sportmenlerin elde ettiği başarılara değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kazanılan madalya sayısındaki büyük artış yüzümüzü güldürdü. Bu muvaffakiyetler rastlantısal değil. Çok büyük bir emeğin sonucu ve daha hoş günlerin habercisi. Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek tüm atletlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Gerek ferdi gerek kollektif sporlarda inanıyorum ki muvaffakiyetleri yakalayacağız. Bununla yetinmiyor kendilerine her türlü imkanı da sağlıyoruz” dedi.

GENÇLERE BİLDİRİ…
Açılış merasiminde gençlerimize ileti gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Buradan Türkiye’nin bütün gençlerini, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın öncülüğünde yürütülecek çalışmalarda istekli olmaya davet ediyorum. Bizim yalnızca mesleğine odaklı değil, asıl olarak sorumluluk sahibi, öz inancı yüksek ve arkadaşlarıyla omuz omuza vermeyi bilen bir kuşağa muhtaçlığımız var” açıklamasında bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın