"Enter"a basıp içeriğe geçin

Son dakika spor haberi: Lider Recep Tayyip Erdoğan’dan Cet sporlarına takviye mesajı!

Klâsik sporların ve oyunların bilinirliklerinin artması ve yaygınlaşması ismine çalışmalarını sürdüren Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) tarafından organize edilen 4. Etnospor Forumu başladı. Lider Recep Tayyip Erdoğan, “Geleneksel Sporların İhyası” parolasıyla Radisson Blu Otel’de çevrim içi toplanan foruma bir görüntü bildiri gönderdi.

Bildirisine “Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun değerli yöneticileri, kıymetli atletlerimiz, saygıdeğer konuklar, sizleri en kalbi hislerimle, muhabbetle, hürmetle selamlıyorum” diyerek başlayan Lider Erdoğan, forumun başarılı geçmesini temenni etti.

Dünyanın farklı köşelerinden foruma çevrim içi olarak iştirak eden, katkı sunan, takviye veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Erdoğan, “İnsanlığın corona virüsü salgınıyla gayret ettiği bir devirde bu türlü bir forumun tertip edilmesini son derece isabetli buluyorum. Salgınla birlikte yalnızca sıhhatin ve sağlıklı hayatın değil birebir vakitte dayanışmanın, paylaşmanın, klasik pahaların kıymetini de gördük. Bu süreçte lisan, din, ırk, bölge fark etmeksizin büyük insanlık ailesi olarak hepimizin ıstırabı ve bahtının ortak olduğunu bir defa daha anladık. Salgın ülkeler ortasındaki adaletsizliklerin yanı sıra tek tipçi, dayatmacı, tanınan kültürün de açmazlarını ortaya koymuştur. Kişiselliği yücelten, maneviyatı yok sayan, klasik kıymetleri hor hakir gören hakim zihniyet, salgının yol açtığı meseleleri derinleştirmiştir” diye konuştu.

Covid-19 salgını sonrasında tekrar şekillenecek dünyada klasik spor kısımlarıyla, bu sporların temsil ettiği kültür ve kıymetlerin daha fazla öne çıkacağına inandığını tabir eden Lider Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Son bir yıl içinde ülkemiz gençlerinin spora, bilhassa Cet sporlarımıza yönelik ilgisinin giderek arttığına şahit oluyoruz. Türkiye olarak bu ilgiyi canlı tutarak, Cet sporlarımızın daha da yaygınlaşması için yürütülen eforları desteklemekte kararlıyız. 60’tan fazla ülkenin iştirakiyle gerçekleşen bu değerli forum kapsamında yapılacak tartışmalar inşallah bu uğraşımızda bizlere takviye olacak, yol gösterecektir. Bu fikirlerle nazik davetiniz için tekrar teşekkür ediyor, 4. Etnospor Forumu’nun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Forumun icrasında emeği geçenleri tebrik ediyor, Rabbimden her birinize muvaffakiyetler niyaz ediyorum. kalın sağlıcakla.

Foruma Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Necmeddin Bilal Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Gambiya, Katar, Mali, Sırbistan ve Somali’nin spor bakanları, 60’ın üzerinde ülkeden devlet yetkilileri, federasyon temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın