"Enter"a basıp içeriğe geçin

Son dakika spor haberi: Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 1 altın 2 gümüş madalya


Şampiyonanın ikinci gününde 4 ulusal atlet madalya için tatamiye çıktı. Erkekler 63 kiloda Hakan Reçber altın, bayanlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 57 kiloda Hatice Kübra İlgün gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkekler 68 kiloda Emircan Turan ise birinci cinste şampiyonaya veda etti.

Hakan Reçber, birinci tipi maç yapmadan geçtikten sonra ikinci çeşitte İngiltere’den Mohammed Nour’u, çeyrek finalde Bulgaristan’dan Bozhidar Avramov’u ve yarı finalde Belçika’dan 1 numaralı seri muvaffakiyet Jaouad Achab’ı yenerek finale yükseldi. Finalde İspanya’dan Joan Jorquera’yı 18-12 yenen ulusal taekwondocu Avrupa şampiyonu oldu.

Bayanlar 53 kiloda uğraş eden Zeliha Ağrıs, birinci çeşidi maç yapmadan geçtikten sonra ikinci çeşitte Sırbistan’dan Jovana Musicki’yi, çeyrek finalde Yunanistan’dan Christina Tyrologou’yu ve yarı finalde Macaristan’dan Luca Patakfalvy’i 16-4 mağlup ederek ismini finale yazdırdı. Zeliha Ağrıs, 2017 dünya şampiyonası finalinde yendiği Rus rakibi Tatiana Minina’ya bu sefer mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Ülkemizi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek olan Hatice Kübra İlgün ise, birinci tipi maç yapmadan geçtikten sonra ikinci tıpta Rusya’dan Alena Mironyuk’u, çeyrek finalde Yunanistan’dan Fani Tzeli’yi ve yarı finalde Letonya’dan Inese Tarvida’yı mağlup ederek finale yükseldi. Finalde iki sefer olimpiyat şampiyonu olmuş İngiliz Jade Jones ile karşılaşan ulusal taekwondocu, rakibine yenilerek Avrupa ikinciliğini kazandı.

Şampiyonanın üçüncü gününde bayanlar 62 kiloda İrem Yaman ve 67 kiloda Parıltı Tatar ile erkekler 74 kiloda Ferhat Muhammet Saroğlu ve 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu madalya uğraşı verecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın