"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Oryantiring Şampiyonası 2. Kademe Yarışları İzmir’de başladı

Bergama Belediyesinin konut sahipliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndan sprint gece yarışı ile başlayan şampiyonaya farklı vilayetlerden 340 atlet katılıyor.

Federasyon Lideri Hacer Akyüz, yaptığı açıklamada, birinci kademe yarışları Kasım 2020’de Aksaray’da düzenlenen şampiyonanın ikinci kademe heyecanını şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Süleyman Demirel anısına gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yarışmacılara muvaffakiyetler dileyen Akyüz,”Gece yarışında Bergama’nın tarihi sokaklarında, UNESCO tarafından tescillenmiş kentimizde bütün farklı vilayetlerden gelen atletlerimizin sağlıklı bir biçimde sakatlık olmadan, pandemi kurallarına uygun olarak âlâ bir müsabaka yapmalarını istek ediyorum.” dedi.

Bergama Belediye Lideri Hakan Koştu da ilçenin tarihi ve doğal zenginlikleriyle değerli bir kent olduğunu söz ederek, şunları kaydetti:

“Bugün Türkiye’nin her tarafından birçok atletimiz ilçemize geldi. Oryantiring sporu bu pandemi periyodunda yapılacak değerli spor kısımlarından bir tanesi ve Bergama da bunun için en uygun yerlerden biri. Bugün burada gerçekleştireceğimiz turnuvada atletlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Bundan sonraki turnuvaları da inşallah memleketler arası olarak Bergama’da gerçekleştireceğiz.”

İstanbul Oryantiring Spor Kulübü ismine 35 yaş kategorisinde yarışan Emel Seçer Yılmaz da şampiyonada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Cumhuriyet Meydanı’ndan çıkış yapan sportmenler, tarihi kentin aşikâr kısımlarına yerleştirilen işaretleri harita yardımıyla bulmaya çalıştı.

Tertip, Kozak Yaylası’nda orta uzaklık yarışıyla devam edecek ve 14 Mart Pazar günü hız ara yarışının akabinde ödül merasimiyle sona erecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın