"Enter"a basıp içeriğe geçin

Derya Taygan Sofia Trophy’de altın madalya kazandı

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İzmir Çiğli Bilim Yerleşkesi öğrencisi Derya Taygan, Bulgaristan’da düzenlenen Sofia Trophy 2021 yarışlarında, Artistik Buz Pateni branşı Basic Novices III. Girls-Free Skating kategorisinde birinci olarak altın madalya kazandı.

Tabiat Koleji’nden yapılan açıklamaya nazaran, dünyanın dört bir tarafından 28 atletin katıldığı turnuvada, 11 yaşındaki Tabiat Koleji öğrencisi Derya Taygan, kendinden yaşça büyük atletleri geçerek muvaffakiyetini doruğa taşıdı.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Derya Taygan gayesine ulaştığı için epeyce keyifli olduğunu ve en çok etkilendiği atletin Alexandra Vyacheslavovna Trusova olduğunu belirterek, “Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi Kulübü ve antrenör hocalarım olmak üzere, her anımda çok büyük takviyelerini yanımda hissettiğim Tabiat Koleji İzmir Çiğli Bilim Yerleşkesi öğretmenlerime ve okul yöneticilerime çok teşekkür ederim. Çalışmalarımın sonuçlarını görmek nitekim harikulade bir his. Ulusal atlet olarak ulusal ve milletlerarası yarışlarda ülkemi temsil etmeye devam edeceğim.” dedi.

Derya Taygan’ın babası Hüseyin Taygan ise, “Kızımız 9 yaşında ulusal sportmen olduğunda çok gururlanmıştık. Yaşadığı memnunluk, buz patenine ilgisi ve sevgisi her türlü dayanağı hak ediyor. Sportif muvaffakiyetler için aile dayanağı çok değerli, biz de anne ve babası olarak ona büyük vakit ayırıyor, elimizden gelen tüm fedakarlığı yapıyoruz.” yorumunu yaptı.

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Genel Müdürü Ali İstek Lüle ise “Öğrencimiz Sofia Trophy’de bizleri 3’üncü defa gururlandırıyor. 2019 yılında 21 yarışmacı ortasında üçüncü, 2020’de 34 yarışmacı ortasında birinci ve 2021’de 28 yarışmacı ortasında birinci olmuştu. Bu yıl Türkiye’den katılan 5 atlet içinde olması da ayrıyeten memnunluk verici; öğrencimizi ve ailesini yürekten tebrik ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın