"Enter"a basıp içeriğe geçin

Başarılarımızı Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda taçlandıracağız

Japonya’nın başşehri Tokyo’da düzenlenecek 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları öncesinde atletlerimizin kota alma süreci devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Tokyo 2020 Olimpiyatları’na 11 branşta 62 atletin kota aldığını, 24 Ağustos – 5 Eylül tarihlerinde yapılacak Paralimpik Oyunlara ise 8 branşta 55 atletin iştirak hakkı elde ettiğini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, olimpiyatlara kota kazandıran tertiplerin Temmuz ayına kadar süreceğini belirterek, “Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için kota karşılaşmaları şimdi bitmedi ve başarılı bir halde ilerliyor. Atletlerimizden hepimizi sevindiren kota haberleri alıyoruz. Bu sayı önümüzdeki periyotta daha da artacak. Olimpiyatlara giden yolda daima birlikte çalışmaya devam edeceğiz ve atletlerimize her türlü katkıyı vereceğiz” dedi

“EN BAŞARILI OLİMPİYATLARA ADAYIZ”
Yenitip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıla ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları’ndan çok umutlu olduklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Geçen yıl da olimpiyatlara hazırdık. Sakatlığı olan arkadaşlarımız vardı. Cimnastikte İbrahim Çolak, güreşte Taha Akgül bir operasyon geçirdiler. Güzelleştiler ve onlar için bu süreç bir avantaja dönüştü. Öbür ulusal atletlerimiz daha da motive oldu. Olimpiyat sürecinde pek çok branşta muazzam dereceler elde ettik, birincilere şahit olduk. İnanıyoruz ki bu muvaffakiyetler bizi önümüzdeki süreçte daha büyük sevinçlere taşıyacak. Tokyo’da bu süreci daima birlikte taçlandıracağız. En başarılı olimpiyatlara adayız. Bunu birlikte başaracağız” diye konuştu.

“SON PERİYOTTA PEK ÇOK BRANŞTA TARİHİ MUVAFFAKİYETLER ELDE ETTİK”
Türkiye’nin büyük bir spor potansiyeline sahip olduğunu tabir eden Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi; “Son periyotta pek çok branşta tarihi muvaffakiyetler elde ettik. Altyapıdan tesisleşmeye, yetenek taramalarından olimpiyat hazırlık merkezlerine, ulusal sportmen bursuna kadar tüm çalışmalarımız, bu muvaffakiyetlerin kilometre taşları. Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelen gelmesi, atletlere verdiği paha bizim en büyük bahtımız. Son 19 yılda spora yapılan yatırımlar devasa boyutta. Bu manada da Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran borçluyuz. Biz de inşallah bu yatırımların karşılığını atletlerimizin başarılarıyla, kazandıkları madalyalarla alacağız. Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’ndan atletlerimiz, antrenörlerimiz, spor yöneticilerimiz, kısaca hepimizin beklentisi yüksek. Tokyo’da ismimizden kelam ettireceğimize inanıyorum.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın