"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ampute Ulusal Grubu gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti

Türkiye Ampute Ulusal Grubu Serik’e bağlı Belek turizm merkezindeki Regnum Carya Otel’de kampa girdi. 15 Mart’ta başlayıp, 27 Mart’a kadar sürecek kampta, 10- 19 Eylül tarihlerinde Polonya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Ampute Ulusal Kadro futbolcuları çalışmalarını teknik yönetici Osman Çakmak idaresinde sürdürüyor. Ulusal grup kampında, 20 futbolcu ve teknik takımdan de 6 kişi yer alıyor. Ulusal ekibin Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi apoletli teknik yöneticisi Osman Çakmak ile Avrupa şampiyonu ekipte forma giyen ve halihazırda ulusal ekibin forvet oyuncusu olan Alican Kuruyamaç, ulusal ekibin gayelerini anlattı.

“TESTİMİZ NEGATİF LAKİN BİZ MÜSPET DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ”
Kampta kendilerine dayanak veren Regnum Carya Otel’e ve Öztürk ailesine teşekkür eden Osman Çakmak, “Oyuncularımızın moral ve motivasyonu ve gücü yüksek. Günde çift egzersiz yapıyoruz. Bu kamp bize çok şey katacak. Biz şunun şuurundayız, tüm dünyayı tesiri altına alan koronavirüsten kurtulmanın en yeterli yollarını ararken, negatif havayı müspete çevireceğiz. Testimiz negatif ancak biz müspet düşünmek zorundayız. Zira Avrupa’da ülke sayısı 12 iken biz Avrupa şampiyonu olduğumuzda şu anda ülke sayısı 16 oldu. 10-19 Eylül tarihlerinde Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na bizim daha güzel hazırlanmamız lazım” diye konuştu.

“AMPUTEYİ DÜNYADA YÖNETEN BİZİZ”
Ulusal ekibe genç oyuncular kazandırdıklarının altını çizen Osman Çakmak, “Bir gazi olarak, eski ekip kaptanı olarak daima şunu söylüyordum; gün gelecek, ampute futbol bizden sorulacak. Avrupa Şampiyonu olduk, dünya ikincisi olduk. Artık şampiyonluğu taçlandırıp, ‘bu işin fragmanıydı, artık asıl sinema bu’ diyeceğiz. Türkiye’de şampiyon olduk, Polonya’da neden olmayalım? Dayanaklarını bizden esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Futbol Federasyonu’na, Türkiye Engelliler Federasyonu Liderimiz Arif Ümit Öztürk, biliyorsunuz Dünya Ampute Federasyonu lideri oldu, bu da bizim için büyük bir onurdur; hepsine çok teşekkür ederim. Amputeyi dünyada yöneten biziz. Dünya kupasında penaltıyı kaçıran bendim. Türk halkından helallik istedim. O gün 83 milyon insan ‘helal olsun’ dedi bana. Fakat bu benim borcum verilmiş bir kelamımız, yapılacak işimiz var” sözlerini kullandı.

“ÜZERİMİZDEKİ AY YILDIZLI FORMA TÜRK MİLLETİNİN FORMASI”
Futbol ulusal kadrosunun Şenol Güneş önderliğinde çok âlâ bir kuşak yakaladığını anlatan Osman Çakmak, şöyle devam etti:
“Genç kardeşlerimizin hırsı ve çabası olsun, çok âlâ. Ulusal ekibimize önümüzdeki maçlarda muvaffakiyetler diliyorum. Şu güç günlerde gecesini gündüzüne katan, müsaadelerini iptal eden sıhhat çalışanlarına minnettarız. Vatanımızın birliği, beraberliği, huzuru için kim taşın altına elini koyuyorsa sonuna kadar minnettarız. Üzerimizdeki ay yıldızlı forma Türk milletinin forması. Bunu şuuru içerisindeyiz. Günde çift egzersiz yaparak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

KURUYAMAÇ: AMAÇLARIMIZ; EVVEL AVRUPA, SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Ampute Ulusal Kadrosu’nun forvet oyuncusu ve kadro kaptanı Alican Kuruyamaç da şunları söyledi:
“1992 Antalya doğumluyum. 2011 yılından bu yana ulusal grupta oynuyorum. Hazırlıklarımız burada çok yeterli geçiyor. Ulusal grup olarak yeni bir oluşum içerisindeyiz. 2017 yılında 12 grubun katıldığı turnuvada Avrupa Şampiyonu olduk. Polonya’daki şampiyonaya 16 kadro katılıyor. Polonya’ya şampiyon olarak gideceğiz. Şampiyon olarak da dönmek istiyoruz. Bütün çalışmalarımız bu istikamette devam etmektedir. Türk milleti bizim yanımızda, takviye oluyor. Gayelerimiz; evvel Avrupa, sonra da 2022’de dünya şampiyonluğu.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın