"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yurt dışındaki ulusal atletlerin koronavirüs açıklaması

Yetkililerin ikazlarına uymanın ehemmiyetine vurgu yapan Neriman Özsoy, “Mart ayında Japonya’da oynanması planlanan İmparatoriçe Kupası’nın iptalinden kısa bir mühlet evvel ülkeme geri döndüm ve 14 günlük karantina sürecine ben de uyuyorum. Bakanlığımızın koronavirüse karşı aldığı tedbirler memnunluk verici. Sıhhat Bakanlığımızın bizi uyardığı hususlara lütfen dikkat edelim, gerekmedikçe konutlarımızdan dışarıya çıkmayalım. Paklığa bu periyotta daha fazla itina gösterelim. Yetkililerin bizi uyardığı noktalara dikkat ederek, en azından bu dönemde çok daha titiz davranarak bu devri en az kayıpla geçireceğimize inanıyorum” biçiminde konuştu.

“JAPONYA, OLİMPİYATLARI PLANLANAN VAKİTTE YAPMAYI HEDEFLİYOR”
Tokya’da düzenlenecek olimpiyatlar için de Özsoy, “Japonya koronavirüs ile birkaç ay evvel tanıştı ve ehemmiyetlerini de o periyotta aldı. O nedenle ülkede rastgele bir panik ya da kaygı yok. Bu yüzden olimpiyatlara mesken sahipliği yapacak olan Japonya’nın şu anda hazırlıklarında bir değişiklik yok ve planlanan vakitte olimpiyatları gerçekleştirmeyi hedefliyorlar” dedi.

AYDIN: SIHHAT BAKANLIĞIMIZIN İHTARLARINI DİKKATE ALALIM
Basketbol mesleğini Fransa’da sürdüren Merve Aydın ise, ”Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç boyunca Fransa’daydım. Sıhhat durumum uygun. Ligimize orta verildi ve büyük ihtimalle de iptal olacak. Durum denetim altına alınana kadar da sokağa çıkma yasağı getirildi. Sizler de ülkemizde paklık ve hijyen kurallarına uyup, Sıhhat Bakanlığımızın ikazlarını dikkate alarak bu süreci en kısa ve en az kayıpla atlatmamıza yardımcı olabilirsiniz. Farkındalık ve hassaslıkla hareket edersek bu süreci atlatacağımızı düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın