"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yunusemreli badmintonculardan büyük muvaffakiyet

Manisa Okul Sporları 19 Yaşaltı Badminton Vilayet Birinciliği Müsabakası, Atatürk Spor Salonunda yapıldı. Müsabakaya 6 sportmen ile katılan Yunusemre Belediyespor, başarılı bir performans sergiledi.

Yarışta tek bayanlarda Mercan Bacak 1. olurken; tek erkeklerde Halil Acar 1’inci, Enes Gündüzalp 2’nci, Gökay Göl 3’üncü, çift erkeklerde Halil Acar – Enes Gündüzalp 1’inci, Özgür Aslan – Oğuzhan Öztürk 3’üncülük elde etti. Karışık çiftlerde (mix) Halil Acar ve Mercan Bacak 1’inci olarak muvaffakiyetlerini perçinledi. Dereceye giren sportmenler 03-04 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan 19 yaş altı Türkiye Badminton şampiyonasında Manisa’yı temsil etme hakkı kazandı.

Emeklerinin karşılığını aldıklarını lisana getiren Badminton Antrenörü İsmet Özel bahse ait yaptığı açıklamada, “Sporcularımızın tıpkı başarıyı Türkiye Şampiyonasında devam ettirip, muvaffakiyet elde edeceklerine inanıyorum. Şimdiden atletlerime muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Yunusemre Belediyespor Kulübü Lideri Arif Alkan da şampiyonada madalya elde eden atletleri ve antrenörü kutlayarak Türkiye şampiyonası finalinde muvaffakiyetler diledi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın