"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yıldız Dağı’nda snowboard yarışları

Kent merkezine 58 kilometre uzaklıktaki Yıldız Dağı’nda düzenlenen yarışlara, 14 vilayetten 149 atlet katıldı.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen tertipte erkek ve bayan sportmenler, çok sayıda kategoride yarıştı.

Yarışların sonunda dereceye giren atletlere madalyalarını Sivas Valisi Salih Ayhan, Vilayet Özel Yönetimi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve Türkiye Kayak Federasyonu temsilcileri verdi.

Vali Ayhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nin artık yarışlara mesken sahipliği yapmaya başladığını söyledi.

Türkiye Kayak Federasyonunun takvimindeki yarışlara konut sahipliği yaptıklarını belirten Ayhan, “Güzel bir tertip oldu. Bu tertiplerle bu kültürü kazanmış oluyoruz, 149 atletimiz vardı ve aileleriyle birlikte yaklaşık 400 kişiyi ağırlamış olduk.” diye konuştu.

Bu çeşit tertiplerle eksikliklerin tespit edildiğini lisana getiren Ayhan, şunları kaydetti:

“Gittikçe memleketler arası yarışlar alabilecek konuma gelebileceğiz. Bu dağ, milletlerarası tertiplere mesken sahipliği yapabilecek bir kabiliyete ve kapasiteye sahiptir. Gitgide burada bu kültürü alıyoruz. İnşallah daha nitelikli, daha kaliteli, daha üst seviye yarışlara konut sahipliği yapacağız. Bugün çok renkli, çok canlı ve çok heyecanlı yarışlar oldu. Vatandaşlarımızın çok hoş ilgisi var, hava sertliği kayak yapmaya çok elverişli. Pistlerimiz çok hoş, bu kültürü üstüne koyarak devam ettireceğiz. Kayak merkezi, her sene bir evvelki yıldan çok âlâ noktaya geliyor. Seneye bundan çok uygun bir noktada olacak. Bu, birlikteliğin ve sahiplenmenin eseridir.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın