"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yıldız Dağı snowbaoard yarışlarına mesken sahipliği yapacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, Vali Ahmet Muammer Beyefendi Salonu’nda düzenlediği basın toplantısıyla düzenlenecek aktiflik hakkında bilgi verdi. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin kıymetli tertiplere konut sahipliği yaptığını belirten Ayhan, “Tüm kayak severler ve halkımızı davet ediyoruz. Bu dönem Yıldız Dağı’nın 5’inci dönemi. Yıldız Dağı kayak kesimine tahminen geç girdi fakat kısa vakitte uygun bir noktaya geldi. Bu sene merkeze çok ilgi oldu. Kayak Federasyonu’na bize vermiş olduğu dayanaklardan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin gelecek yıllarda daha değerli yarışlara mesken sahipliği yapacağını kaydeden Ayhan, “Alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. Konaklama ve ulaşım noktasında çok daha âlâ yerlere geleceğiz. Heyecanımız ve maksadımız var” diye konuştu.

Snowboard ulusal grup antrenörü Serdar Özger ise birinci sefer Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne geldiğini belirterek tesisleri çok beğendiğini söyledi.
Toplantıda Vilayet Özel Yönetimi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun, Türkiye Kayak Federasyonu temsilcileri, kayak antrenörleri de yer aldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın