"Enter"a basıp içeriğe geçin

Van’da yeni bir spor kısmı Rugby

Van’da spor alanında bir çok muvaffakiyete imza atan Fevzi Geyik Ortaokulu, artık de ülkede yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Rugby sporu ile gündemde. Doğuda pek ismi bilinmeyen, Türkiye’de ise yeni bir spor kısmı olan Rugby, artık Van’da da oynanmaya başlandı. Van’da yıllardır spor çalışmalarında bir çok prensip imza atan Van Fevzi Geyik Ortaokulu spordan sorumlu müdür yardımcısı Mahmut Kipici, Vanlı çocukları Rugby ile tanıştırdı. Rugby, futbolun ayak ve elle oynama hali olarak görülmekte ve Amerikan futbolunda benzetiliyor.

“RUGBY KADROSU SAMSUN’DA VAN’I TEMSİL EDECEK”

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı başında Van Fevzi Geyik Ortaokulu bünyesinde Rugby çalışmalarını başlatan ve Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Okul Sporları kolunda 11 ve 14 Mayıs tarihleri ortasında Samsun’da yapılacak Türkiye Rugby finallerinde Van’ı temsil edecek olan Mahmut Kipici ve öğrencileri çalışmalarını Van Arena halısaha da sürdürüyor. Yaşlı kurt lakaplı, sporun ve atletin dostu olarak tanınan vücut eğitimi öğretmeni Kipici, Van’da 13 yıldır Fevzi Geyik Ortaokulunda vazife yapıyor.

“AMACIM ÇOCUKLARI BERBAT ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK”

Başta Vanspor olmak üzere birçok spor grubuna öğrenci eğiterek, atlet yetiştiren ve Rugby kısmında da öğrencileri yetiştirmeye başlayan Kipici, “Amacım çocuklarımızı makûs alışkanlıklardan uzak tutup yeni spor kısımlarıyla tanıştırmaktır. Rugby spor kısmını da Van’da en tanınan spor kolların ortasına getirmektir. Spor manasında yapılan her yenilik değerlidir” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın