"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal tekvandocular Avrupa Şampiyonası’nı 5 madalya ile tamamladı

45 ülkeden 575 atletin uğraş ettiği şampiyonanın son gününde erkeklerde 73, 78 ve +78; kızlarda ise 63, 68 +68 kilolarda karşılaşmalar yapıldı. Şampiyonaya 34 atlet ile katılan Türkiye’yi son gün karşılaşmalarında 6 sıklette 5’i erkek 4’ü kız olmak üzere 9 atlet temsil etti. Kızlar +65 kiloda ülkemizi temsil eden Berra Parıltı Çiftçi bronz madalyanın sahibi oldu.

TÜRKİYE, GENEL KLASMANDA AVRUPA 2’NCÄ°SÄ°

Türkiye, bu sonuçlarla Avrupa Şampiyonası’nı 2’si altın, 2’si gümüş ve 1’i bronz olmak üzere 5 madalya ile tamamladı. Şampiyonanın birinci gününde erkekler 48 kiloda Server Balaban ile kızlar 44 kiloda Azra Çavuş altın, 52 kiloda Özge Özbey ile 59 kiloda Işıl Zafer gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Ay-yıldızlılar, şampiyonayı genel sıralamada Rusya’nın akabinde 2’nci olarak tamamladı. Türkiye, kız grup sıralamasında 3’üncü, erkek ekip sıralamasında ise 4’üncü sırayı aldı. Şampiyonanın son gün karşılaşmalarını Barselona Başkonsolosu Güçlü Kalafat ve Konsolos Yardımcısı Gülay Demirtaş da izleyerek, ulusal ekip kafilesine takviye verdi. Şampiyonada vazife yapan memleketler arası hakem Berhan Arslan da şampiyonanın en âlâ 5 hakeminden birisi olarak seçildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın