"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal sportmen Miray Ulaş’a materyal takviyesi

Kurumdan yapılan açıklamaya nazaran, Mersin Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ökkeş Demir tarafından, Türkiye’nin birinci bayan paratriatleti olarak yalnız triatlon değil, ülke spor tarihine ismini yazdıran, ulusal ve memleketler arası tertiplerde dereceler elde eden ve olimpiyatlara hazırlanan ulusal atlet Miray Ulaş’a, azim ve uğraşlarından ötürü gereç takviyesi verildi.

Ulaş’a bisiklet, atletizm ve yüzme materyalleri armağan eden Demir, “Engelleri aşan, azmi, kararlılığı, muvaffakiyetleri ile herkese büyük bir örnek olan, 3 farklı branşta ulusal ve memleketler arası tertiplerde ülkemizi en âlâ halde temsil eden ve şuan olimpiyatlara katılmak için çalışmalarına orta vermeden devam eden ulusal atletimiz Miray Ulaş’ı, kurumumuza bağlı Mersin Gençlik Hizmetleri Spor Kulübümüze kazandırarak lisansını çıkardık. Vilayet müdürlüğü olarak atletimizin muhtaçlıkları doğrultusunda spor materyallerini tedarik ederek kendisine teslim ettik. Başarılı kızımız Miray, genç yaşına karşın kısa müddette bu kadar başarıyı elde ederek imkansız denileni başarıp, herkesi kendisine hayran bırakmıştır. İnanıyorum ki, Miray Ulaş yüzme, yelken ve triatlon branşlarında elde ettiği bu muvaffakiyet grafiğiyle şuan hedeflediği olimpiyatlara katılıp isminden kelam ettirmeye devam edecektir” dedi.

Takviyelerden ötürü memnunluğunu lisana getiren Miray Ulaş ise “16 yaşında tanıştığım yüzme branşının akabinde yelken branşında Türkiye, Avrupa ve dünyada dereceler yaptım. Triatlon branşında ise yeni başlamama karşın kısa müddette dereceler yaparak Türkiye’nin birinci bayan paratriatleti olarak triatlon ve ülke spor tarihine adımı yazdırdım. Aldığım başarılı sonuçlarla hayata tutunmayı öğrendim ve spor hayatımın vazgeçilmez bir modülü oldu. Maksadım 2021 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılarak bayrağımızı dalgalandırmak. Bu süreçte bana inanan, güvenen her mevzuda dayanak olan Gençlik ve Spor Vilayet Müdürümüz Ökkeş Demir’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın