"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal kayakçı Fatih Arda İpçioğlu yılın atleti seçildi

Güney Kore’nin PyengChong kentinde 2018 yılında yapılan 23. Kış Olimpiyatları’nda Kayakla Atlama Branşında Türkiye’yi temsil eden Erzurum Aras 12 Mart Spor Kulübü, kayakçısı Fatih Arda İpçioğlu, Mavi-yeşili topluluğa ikinci bir gurur yaşattı.

Evvelki akşam İstanbul’da düzenlenen merasimle mükafatını alan Olimpiyat Fatihi, ödül merasiminde yaptığı konuşma ile de gönülleri fethetti.
Göğsümüz kabardı

Ödül merasimine son derece şık bir kıyafetle gelen Ulusal kayakçı, hayli duygusal bir konuşma yaptı. Kayakla atlama yılın atleti mükafatına layık görülmesinin gurur vesilesi olduğunu belirten Aras 12 Martspor’un olimpiyat atleti Fatih Arda İpçioğlu, “Arkamdaki görünmez kahramanlara, aileme teşekkür ediyorum. Bizim yaptığımız bayrak için” dedi. Ulusal kayakçı, bu konuşması ile dadaşların da göğsünü kabarttı.
Ulusal atletin yılın sportmeni mükafatına layık görülmesi Aras 12 Martspor Kulübü ile kulübün en büyük destekçisi olan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Fikret Akbaş’ı da gururlandırdı.

Akbaş, ulusal kayakçının kendilerine ikinci bir gururu yaşattığı için büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, büyük bir sevinç yaşadıklarını söyledi.
Akbaş, yılın atleti seçilen İpçioğlu’nu tebrik ederek, muvaffakiyetinden dolayı kutladı.

Arda İpçioğlu’nu ödül merasiminde Babası Muhittin Çetin İpçioğlu ile annesi Hatice İpçioğlu, Kayak Federasyonu Asbaşkanı Fatih Kıyıcı ile Aras 12 Mart Spor Kulübü Lideri Cafer Nuroğlu da, yalnız bırakmadı. Nuroğlu, kendi atletlerinin Türkiye’nin en itibarlı ve en büyük ödüllerinden biri olan Milliyet Yılın Atleti mükafatına layık görüldüğünü söz etti. Nuroğlu, “Sporcumuzu tebrik eder muvaffakiyetlerinin devamını dileriz” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın