"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal karateci Ali Sofuoğlu: Tokyo’da altın madalya için elimizden geleni yapacağız

Kağıthane Belediyespor ile mukavele imzaladıkları için memnun olduğunu belirten 24 yaşındaki ulusal sportmen, “Kağıthane Belediyespor’a imza attığımız için çok memnunuz. Daha evvel birçoğumuzun yaşamadığı sıcak bir karşılama ile karşılandık. Bu bizi çok keyifli ve onore etti. Bu kulübün eşofmanını en âlâ formda giyerek ismini en âlâ halde temsil edeceğiz. Buraya da layık olmaya çalışacağız diye umuyoruz” sözlerini kullandı.

“OLİMPİYATLARDA 8 KATEGORİDEN 8’İNİ DE ALABİLECEK GÜCE SAHİBİZ”

Olimpiyatlarda karate kolunda 8 kategoride de yarışmak istediklerini söyleyen Sofuoğlu, “Olimpiyatlar için son dönemece girdik diyebiliriz. Çok uzun bir müddettir olimpiyatlar için hazırlanıyoruz. Puanlama ile ilgili önümüzde son 4-5 maç kaldı. Bu maçlardan sonra olimpiyatlara gidip gidemeyeceğimiz katılaşmış olacak. Biz kendi ismimize şu an bir şeyler başarabildiğimize inanıyoruz ve memnunuz. Zira 8 kişi olimpiyatlara karateden gidebiliyor. Biz bu 8 kategorinin 8’ini de alabilecek güce sahibiz. Şu an çok yakınız buna. Çalışmalarımız da bu tarafta ilerliyor. İnşallah bunları başarıp, bu kategorilerin hepsinde Tokyo’da temsil etme başarısı gösterip, oraya gittikten sonra da altın madalya için elimizden geleni yapmak istiyoruz” biçiminde konuştu.

“KARATENİN OLİMPİYATLARDA OLMASI HAYALLERİMİZE ULAŞMANIN KAPISI”

Karatenin bu dönem birinci kere olimpiyatlarda yer almasından ötürü çok keyifli olduğunu kaydeden Ali Sofuoğlu, “Ben karateye başladığımdan beri olimpiyatlarda olmanın hayalini kuruyoruz. O vakitlerde karate olimpik değildi fakat bizler için bir hayaldi. Bize nasip olduğu için çok memnunuz, olmayabilirdi de tahminen bundan sonraki olimpiyatlarda karate yeniden olmayabilir; bunu bilmiyoruz. Karatenin bu olimpiyatlarda olması bizim için hayallerimize ulaşmanın bir kapısı diyebiliriz. İnşallah bunu da başarabiliriz” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın