"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal eskrimci Nisanur Erbil’den Taşkent’te gümüş madalya

Özbekistan’ın başşehri Taşkent’te bugün başlayan Genç Bayanlar Kılıç Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) atleti Nisanur Erbil gümüş madalya kazandı.

Ulusal eskrimci kazandığı bu madalya ile bayanlar ferdide Gençler Dünya Kupaları’nda eskrimde bugüne kadarki en düzgün dereceyi elde etmiş oldu. Bununla birlikte, 10 ülkeden eskrimcilerin madalya çabası verdiği tertipte piste çıkan olimpik havuz atletleri Deniz Selin Ünlüdağ 10., Aylin Çakır ise 13. sıranın sahibi oldu.

Taşkent’te bugün gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda Nisanur Erbil 6’da 5 galibiyetle tamamladığı pul karşılaşmalarının akabinde tablo-64’ü maç yapmadan geçerek direkt tablo-32’ye yükseldi. Nisanur, t-32’de karşılaştığı Azeri rakibi Aysel Ahadova’yı 15-7, t-16’da Özbek sportmen Gülbanu Esemuratova’yı 15-8, çeyrek finalde Özbek rakibi Tulkinoy Bekbaulieva’yı 15-3 ve yarı finalde karşılaştığı Rus atlet Dariya Drozd’u 15-12 yenerek ismini finale yazdırdı ve Zaynab Dayibekova’nın rakibi oldu. Ulusal atlet finalde karşılaştığı Özbek rakibine 15-12 mağlup olarak ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Tertip kapsamında yarın Nisanur Erbil, Deniz Selin Ünlüdağ ve Aylin Çakır’dan oluşan Genç Bayan Kılıç Ulusal Kadrosu, ekip karşılaşmalarında uğraş edecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın