"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal dansçıların amacı altın madalya

Tekerlekli Sandalye Dans Ulusal Kadrosu atletleri, 29 Kasım’da Almanya’da düzenlenecek dünya şampiyonası için Samsun’da kamp girdi. Yaşar Doğu Spor Salonu’nda idmanlara başlayan dans atletleri, Ulusal Ekip Antrenörü Gazi Umdu idaresindeki ağır kamp programında ter döküyor.

Müzik eşliğinde kendilerini daha da geliştirmeye çalışıyor. Şampiyonada ulusal sportmenler, Osman Ertöz, Yeşim Eryiğit, Abdül Kadir Ünal, Şima Elif Umdu, Burak Bolat, Gizem Sarıgöl, Memet Sefa Öztürk ve Yeliz Güllü, 12 kategoride Türkiye’yi temsil edecek. İdmanlarını sürdüren ulusal dansçılar, şampiyondan altın madalya ile yurda dönmeyi hedefliyor. 29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek şampiyonaya, dünyanın birçok ülkesinden 350 atlet katılacak.

‘ÜLKEMİZİ

Dünya şampiyonasına sıkı bir biçimde hazırlandıklarını belirten Antrenör Gazi Umdu, “Takım olarak ağır bir odaklanma içerisindeyiz ve dünya şampiyonasına hazırız. Çok iddialıyız. Bu yarışa 4 yıldır hazırlanıyoruz. Bir atletin hayali olimpiyatlarda yarışmaktadır, lakin tekerlekli sandalye dans sporu branşı olimpiyatlarda yer almıyor. Münasebetiyle bizim maksadımız; dünya şampiyonasına katılmaktı. Bu gayemizi gerçekleştirdik. Dünyada bu spor 50 yıldır var lakin biz son 5 yılını yakalayabildik. Kısa vakitte birçok madalya kazandık, geç başladık ancak çok âlâ düzeylere yükseldik. Güzel sonuçlar alarak, ülkemizi gururlandıracağız” dedi.

‘ŞAMPİYONADA İDDİALIYIZ’

Ulusal ekip dansçısı Gizem Sarıgöl de, Almanya’da düzenlenecek dünya şampiyonasına sıkı bir formda hazırlandıklarını kaydederek, altın madalya için gayret edeceklerini tabir etti. Ulusal sportmenler ise şampiyona için tezli olduklarını vurgulayarak, Türkiye’yi en yeterli formda temsil edeceklerini söyledi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın