"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ulusal atlet Selin Şahin’den “Evde kal” daveti

Geçen yıl İtalya’nın Reggio Calabria grubunun takımına kattığı, yurt dışına transfer olan birinci Türk bayan tekerlekli sandalye basketbol oyuncusu unvanını elde eden ulusal sportmen Selin Şahin, koronavirüs salgını nedeniyle 25 Mart’ta başşehir Roma’dan Türk Hava Yolları ile Samsun’a getirilerek Münevver Ayaşlı Yurdu’nda karantinaya alındı.

Selin Şahin, yaptığı açıklamada, karantina müddetinin yarın dolacağına işaret ederek, yurtta hoş vakit geçirdiğini söyledi.

İtalya’ya büyük hayallerle gittiğini vurgulayan Selin, “Yurt dışına transfer olan birinci bedensel engelli sporcuyum ve İtalya tecrübem çok hoştu. Avrupa’da oynamak çok güç, zorlayıcı hem de öğreticiydi benim için. Lakin koronavirüs nedeniyle play-off’ları oynayamadık, yarıda kaldı. Tahminen tahlil bulunursa play-off’ları oynayabileceğiz. Tahminen de seneye kalacak belirli değil, lakin her şeye karşın İtalya’da oynamak hoştu.” sözlerini kullandı.

Gruptaki tüm atletlerin İtalyan olduğunu ve koronavirüs sonrası tüm atletlerin konutlarına döndüğünü aktaran Selin Şahin, “Diğer İtalyan atletlerle bir arada kulüpte kalıyorduk. Lakin, herkes salgından sonra konutuna döndü. Ben bir müddet yalnız kalmak zorunda kaldım. Çok farklı bir ülkedeyim, kendimi çok inançta hissetmiyordum. Samsun’a geldikten sonra kendimi daha inançta ve huzurlu hissediyorum. Kendi konutumuzda olmasak bile bizi meskeninde hissettirmek için çabalayan bir sürü insan var burada.” diye konuştu.

Selin Şahin, karantina sürecinde İngilizce ve İspanyolca öğrenmeye çalıştığını belirterek, şöyle devam etti:

“Karantina süreci Samsun’da çok keyifli geçti. Toplumsal aralığımızı koruyarak öbür karantinadaki arkadaşlarımızla sohbet etme imkanı buluyorduk. Gençlik ve Spor Bakanımız bizlere kitap göndermiş, onları okuduk. Öteki taraftan ben lisan öğrenme çabasındaydım. Bir taraftan İngilizce öbür taraftan İspanyolca öğreniyordum. Zira bu türlü boş vakti kıymetlendirmek çok kıymetli. Bol bol spor yaptım.”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve yurt görevlilerine kendilerine çok uygun baktıkları için teşekkür eden Selin Şahin, şunları kaydetti:

“Biz burada karantina sürecini bitirmek üzereyiz, konutlarımıza döndüğümüzde karantinaya kendi kentlerimizde ve konutlarımızda devam edeceğiz. Zira büyük bir sorunun içindeyiz. Bu süreci daima birlikte el ele atlatmak zorundayız, konutlarımızda kalmalıyız. Zira bütün sevdiklerimiz ve kendi sıhhatimiz için hayat meskene sığar, lütfen birlikte meskende kalalım.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın