"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ülke dışındaki ulusal sportmenlerin koronavirüs açıklaması

Yetkililerin ihtarlarına uymanın kıymetine vurgu yapan Neriman Özsoy, “Mart ayında Japonya’da oynanması planlanan İmparatoriçe Kupası’nın iptalinden kısa bir mühlet evvel ülkeme geri döndüm ve 14 günlük karantina sürecine ben de uyuyorum. Bakanlığımızın koronavirüse karşı aldığı tedbirler memnunluk verici. Sıhhat Bakanlığımızın bizi uyardığı mevzulara lütfen dikkat edelim, gerekmedikçe konutlarımızdan dışarıya çıkmayalım. Paklığa bu periyotta daha fazla itina gösterelim. Yetkililerin bizi uyardığı noktalara dikkat ederek, en azından bu dönemde çok daha titiz davranarak bu periyodu en az kayıpla geçireceğimize inanıyorum” formunda konuştu.

“JAPONYA, OLİMPİYATLARI PLANLANAN VAKİTTE YAPMAYI HEDEFLİYOR”
Tokya’da düzenlenecek olimpiyatlar için de Özsoy, “Japonya koronavirüs ile birkaç ay evvel tanıştı ve kıymetlerini de o devirde aldı. O nedenle ülkede rastgele bir panik ya da endişe yok. Bu yüzden olimpiyatlara konut sahipliği yapacak olan Japonya’nın şu anda hazırlıklarında bir değişiklik yok ve planlanan vakitte olimpiyatları gerçekleştirmeyi hedefliyorlar” dedi.

AYDIN: SIHHAT BAKANLIĞIMIZIN İHTARLARINI DİKKATE ALALIM
Basketbol mesleğini Fransa’da sürdüren Merve Aydın ise, ”Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç boyunca Fransa’daydım. Sıhhat durumum güzel. Ligimize orta verildi ve büyük ihtimalle de iptal olacak. Durum denetim altına alınana kadar da sokağa çıkma yasağı getirildi. Sizler de ülkemizde paklık ve hijyen kurallarına uyup, Sıhhat Bakanlığımızın ikazlarını dikkate alarak bu süreci en kısa ve en az kayıpla atlatmamıza yardımcı olabilirsiniz. Farkındalık ve hassaslıkla hareket edersek bu süreci atlatacağımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın