"Enter"a basıp içeriğe geçin

Uğur Balcıoğlu: Kazanmak çok kıymetli

19 Şubat Çarşamba günü oynayacağı Halide Edip Adıvarspor maçı için hazırlıklara başlayan kırmızı beyazlı takımda futbolcuların yükselen formu teknik heyetin yüzünü güldürüyor.

Kendi alanında ağırladığı Karacabey Belediyespor beraberliğinin akabinde Yozgatspor ve Modafen galibiyetleri ile 23 haftası geride kalan ligde puanını 38’e yükselten Nevşehir Belediyespor’da yüzler gülüyor. 19 Şubat Çarşamba günü kendi saha ve seyircisi önünde Halide Edip Adıvarspor ile karşılaşacak olan ve bu maç için hazırlıklarına başlayan kırmızı beyazlı takımda, Hasan Çelik dışında sakat futbolcu bulunmuyor. Sarı kart cezalıları Ethem ve Oktay Gümüş’ün forma giyemeyeceği maç için Gülşehir İlçe Stadı’nda birinci idmanını yapan Nevşehir Belediyespor’da, futbolcular ve teknik heyet galibiyet serisini sürdürmek için Halide Edip Adıvarspor karşılaşması için hayli hırslı hazırlanıyor.

“HİÇBİR VAKİT VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Ligde sıkıntı bir periyoda girdiklerini belirten Teknik Yönetici Uğur Balcıoğlu, son alınan Modafen galibiyetinin futbolcularına büyük moral verdiğini söyledi.
Ligde kalan tüm maçları kazanarak gayelerine ulaşmak istediklerini kaydeden Balcıoğlu, “Modafen maçının güç olacağını biliyorduk. Canlı ve istekli bir grup. Son sıralardan kurtulmaya çalışan bir grup. Onlar açısından daha sıkıntı olacaktı. Yapay çim olması alışık olmadığımız bir şey. Sahanın biraz uzunluğunun küçük olması birinci yarıda oyunun sıkışmasına sebep oldu. İkinci yarıda golle oyunun kendini açacağından emindik. Gol geldikten sonra da oyun istediğimiz hale döndü. Rakip ekibin uzun toplarla gelme isteği oyunumuzu etkiledi. Mecburen geride karşılamak zorunda kaldık. Fakat kazandığımız topları biraz daha dikkatli olsaydık eminim biraz daha fark açılırdı. Kazanmak çok kıymetli. Ligde çok sıkıntı bir dönemece gidiyoruz. Bu galibiyet bizim için ilaç üzere oldu” formunda konuştu.

“BENİM PAROLAM HİÇBİR VAKİT VAZGEÇMEMEK”

Tecrübeli çalıştırıcı, TFF 3. Lig 3. Küme’de önder olan Karacabey Belediyespor ile ortalarındaki puan farkı hakkında da konuşarak, “Benim parolam; hiçbir vakit vazgeçmemek. Sonuna kadar uğraşımızı vereceğiz. Biz kazanalım rakip kadro kaybeder kaybetmez bilemeyiz. Kaybederse gerilime gireceğinden eminiz. Değerli olan bizim kazanmamız. Biz yeterli oyunla kazanalım. Tabi ki sıkıntı ancak play-offtan çıkan ekip da seneye 2. Lig’de olacak. O da şampiyonluk demektir” tabirlerini kullandı.

“2.LİGE ÇIKACAĞIZ”

Nevşehir Belediye Spor Lideri Esat Özaltın ise, şampiyonluk inançlarını hiç kaybetmediklerini söyleyerek, “Karacabey Belediyespor ile ortamızda puan farkı var lakin biz bunun kapanacağından eminiz. Dönem sonunda şampiyon olacağız” dedi.
Lider Özaltın, kuvvetli bir deplasmanı geride bıraktıklarını aktararak “Modafen alttan 4. sırada. Düşmemek için oldukça gayret ediyorlar. Bu şuurla geldik. Maç ziyadesiyle ikinci sıradayız. Karacabey Belediyespor ile ortamızda puan farkı var fakat biz bunun kapanacağından eminiz. Şampiyonluk inancımızı hiç kaybetmedik. Dönem sonunda şampiyon olacağız. Şayet puan farkı kapanmazsa play-off’larda en güçlü adaylardan biriyiz. Dönem sonunda inşallah play-off’lardan çıkarak şampiyonluk istiyoruz” biçiminde konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın