"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Metin Şahin: En büyük takviyesi Cumhurbaşkanımız vermiştir

3-7 Şubat tarihlerinde İstanbul’da 52 ülkeden 2000 bin atletin katılacağı, 7. Milletlerarası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası bugün oynanan karşılaşmalarla start aldı. Turnuva öncesi basın mensupları ile bir ortaya gelen Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Prof. Dr. Metin Şahin, kıymetli açıklamalarda bulundu. İdlip’te şehit olan kahraman Mehmetçiğe başsağlığı bildirisiyle konuşmasına başlayan Şahin, “İdlip’te meydana gelen hain taarruzda şehit olan 4 kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet 1’i ağır 9 yaralımıza da acil şifalara diliyorum. Gönlümüz onlarla birlikte. Allah ailelerine sabır versin” diye konuştu.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ CUMHURBAŞKANIMIZ”

Dünyanın en büyük tertibine konut sahipliğini yaptıklarını belirten Lider Şahin, “Bugün burada 7.’si düzenlenen Türkiye Milletlerarası Açık Tekvando Turnuvası’nı başlattık. 52 ülkeden 2 bin 200 atlet ile şampiyonanın startını verdik. Dünyada yapılan turnuvalar içinde en büyüğü olarak gösteriliyor. Bu da ülkemize duyulan itimadı gözler önüne seriyor. Tekvando branşında son devirde büyük başarılara imza attık. 2016 yılının bitişinden itibaren Tokyo Olimpiyatları için idaremiz, teknik heyetimizle süratli çalışarak bugünlere geldik. Birinci 5 kota içinde bayanlarımız 4’te 4 yaptı. 4 kota alan dünyadaki tek ülkeyiz. 2020 yılında da Paralimpik Ulusal Kadrosu’nda da 6 tam kota alarak Tokyo olimpiyatlarına katılacağız. Bu da büyük gurur. Dünyada 6 kota olan tek ülkeyiz. Bu muvaffakiyet bizim federasyonumuzun lakin bilhassa tabir etmek istiyoruz. 16 yıldır görevdeyim.

“EN BÜYÜK TAKVİYESİ CUMHURBAŞKANIMIZ VERMİŞTİR”

“Bu mühlet zarfında en büyük takviyesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiştir. Atletlerimizin ve gençlerimizin yanında olmuştur. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu da her türlü takviyesi veren isimlerden biridir. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Hepimiz beraberiz. Bu muvaffakiyet Türkiye’nin başarısıdır. Bize yardım eden herkese, atletlerimize emek verenlere de teşekkür ediyoruz. Bizi izlemeye devam edin. Önümüzdeki şampiyonalarda başarılarımız devam edecek. Önümüzdeki ay başkanlık kupası akabinde da Avrupa şampiyonası var. Bazen tahminen düşeceğiz ancak geçmişte olduğu üzere kalkmasını bileceğiz. Her atletimiz bizim için altın kıymetindedir. 4 olimpik atletimizin yanına 2 atlet daha ekleyebiliriz. Nisan ayında Avrupa Olimpiyat seçmelerinde uzunluk göstereceğiz” açıklamasını yaptı.

“HIRSIMIZ TOKYO’DA DA DEVAM EDECEK”

Tokyo hırsını derinden yaşadıklarını söyleyen Şahin, “Kadın Olimpik Ulusal Grubumuz puan ve deneyim kazanmak için birtakım yarışlara gidiyor. Dubai’de yapılan oyunlarda 4 altın, 1 bronz aldılar. Işık Tatar, Rukiye Yıldırım, Nafia Kuş, Hatice Kübra İlgün altın; Zeliha Ağrız ise bronz madalya kazandı. Bu hırs bitmeden Tokyo’ya kadar devam edecek. Tokyo için hazırlıklarımız durmadan devam edecek. Takiplerini Ali Şahin, Servet Tazegül üzere isimler yapıyor. Çocuklarımızın burada elde edecekleri şampiyonluk onları motive edecek. Bu şampiyonanın da ülkemiz ismine başarılı geçmesini diliyorum. İnşallah yüzümüzü güldüren bir şampiyon olur” sözlerini kullandı.

“VİRÜS İÇİN BAKANLIKLARLA İRTİBAT HALİNDEYİZ”

Çin’de yayılan Korona virüsü ile ilgili bakanlıklarla irtibat halinde olduklarını söyleyen Şahin, “Sağlık hepimiz için kıymetli. Spor ve Sıhhat Bakanlığımızla koordineli bir haldeyiz. Bir seyahat olduğunda irtibata geçiyoruz. Sormadan hareket etmeyiz. Atletlerimiz ve ülkemiz açısından aksi bir durum oluşturacak bir seyahat olursa bunu kısıtlarız. Şu an Uzakdoğu’da bir tertip yok. Olursa da gereken tedbirleri alırız. Bu virüsün de en yakın vakitte kaybolması ismine dua ediyoruz. Tüm insanlığı tehdit eden bir durum. Kaybolması ismine dua ediyoruz” halinde konuştu.

“OLİMPİYATLARA HAKEM TEKLİFİMİZ OLACAK”

Tokyo Olimpiyatları’nda saha içi kontrol vazifelisi olacağını müjdeleyen Şahin, “Olimpiyatlarda şu an bizim hakemimiz gözükmüyor ancak bizim ilerleyen günlerde bir teklifimiz olacak. 2008’de bir hakemimiz vardı. Lakin şöyle bir durum var. Ben gelen bir yazı ile olimpiyatlarda denetleme konseyine atandım. Paralimpikte de Avrupa Tertip Şurası Lideri Ali Sağırkaya atandı. Bu değerli bir misyon. Sahanın kontrolü bizde olacak. Hem ben hem de Ali Beyefendi, sahanın içinde kontrol vazifelisi olacağız. Fair-play çizgisi içinde her türlü takibi yapacağız” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın