"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Şampiyonu Rabia Elik Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Diyarbakır’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi. 54 farklı vilayetten 713 erkek, 562 bayan karatecinin yarıştığı şampiyonada, Bartın Üniversitesi öğrencisi, ulusal atlet Rabia Elik, 50 kiloda altın madalya almayı başardı. Türkiye Şampiyonu olan ulusal sportmen Elik, böylelikle ülkemizi Avrupa Şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

“GENÇ SPORTMEN BAŞARILARA DOYMUYOR”
Ulusal Atlet Rabia Elik, Diyarbakır’da gerçekleştirilen şampiyonayla koleksiyonuna bir madalya daha eklemiş oldu. Genç atlet geride bıraktığımız ayda ise birinci kere katıldığı Dünya Karate Şampiyonası’nda Dünya üçüncüsü olmayı başarmıştı. Ulusal sportmen Elik’in aldığı öteki muvaffakiyetler ise şu formda: 2018 Milletlerarası Karadeniz ve Hazal Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda 50 kiloda altın madalya, 2018 Üniversitelerarası Türkiye Karate Şampiyonası’nda 61 kiloda gümüş madalya, 2017 Milletlerarası Balkan Karate Şampiyonası’nda U21 50 kiloda altın madalya, 2017 Milletlerarası Boğaziçi Karate Şampiyonası’nda Genç 48 kiloda gümüş madalya ve 2017 Türkiye Karate Şampiyonası’nda Genç 48 kiloda altın madalya.

“REKTÖR UZUN TEBRİK ETTİ”
Aldığı başarılardan ötürü ulusal atlet Rabia Elik’i kutlayan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Ekim ayında düzenlenen Dünya Karate Şampiyonasına birinci sefer katılarak, Dünya üçüncüsü olmayı başaran öğrencimiz Rabia Elik, gururlandırmaya devam ediyor. Mesleğin şimdi başında aldığı başarılarla Türk Sporuna bedel katan öğrencimiz, Türkiye Şampiyonluğunun akabinde Avrupa’da da ülkemizi en âlâ biçimde temsil edeceğine olan inancım tamdır. Bu fikirlerle öğrencimiz Rabia Elik’i tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin katlanarak artacağını temenni ediyorum. Ayrıyeten öğrencilerimizi geleceğe en uygun biçimde hazırlamak için büyük uğraş gösteren Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bülent Cengiz başta olmak üzere tüm öğretim elemanlarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın