"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Kızak Şampiyonası’nda sportmenler kıyasıya gayret ediyor

Yarışa katılan atletlerin uğraşı nefesleri keserken, Sarıkamış Kızak Pisti ise görenleri adeta büyülüyor. Pistlerde dereceye girmek isteyen atletler ise parkuru tamamlamak için kıyasıya yarışıyor.

Natürel Kızak Türkiye Şampiyonası ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Türkiye Kızak Federasyonu Lideri Ahmet Recep Tekcan, “Türkiye Kızak Federasyonu olarak her sene Sarıkamış’ta Türkiye Kızak Şampiyonası yapıyoruz. Minikler, yıldızlar, gençler büyük bir iştirakle yapılıyor. Türkiye’nin her tarafından kızak atletleri geliyor. Yapılan yarışlar kendi kategorilerinde birinci olanlar daha sonra ulusal grubu oluşturuyorlar. Çek keyifli bir ortam, 200’e yakın atletimiz var. 50’liye yakın da kulüp var” dedi.

“DÜNYA DA BU GENÇLERİMİZİN YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRMESİNİ BEKLİYORUZ”
Kızak sporunun Türkiye’de süratle yayıldığını söz eden Tekcan, “Kızak Türkiye’de süratle yayılan bir spor, genlerimizde uygun, çabucak hemen 60 tane dağın hepsinde şu an kızak yapılıyor. Bu pistimiz memleketler arası bir pist, Avrupa bir iki yerde var bu türlü bir pist, inşallah bir daha ki yıl burada Dünya Kızak Junior Şampiyonası yapılacak. Bunun içinde hazırlıklarımızı, buradaki eksikliklerimizi kendileri rapor ediyorlar. Biz de o doğrultuda buraları daha güzelleştirerek inşallah kendi ülkemizde madalya alarak bir daha ki sene bu Dünya Şampiyonası’nda da bu gençlerimizin yüzümüzü güldürmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde devam eden Türkiye Kızak Şampiyonası’na 50 vilayetten yaklaşık 200 kızakçı katıldı. Yarışlarda dereceye giren kızak atletleri, ulusal grubu oluşturacak. Şampiyona da atletler birinci 3’e girmek için gayret ediyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın