"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Kayaklı Koşu Küme Şampiyonası Bitlis’te başladı

Bitlis-Tatvan kara yolundaki El-Aman Hanı mevkisinde 25 vilayetten 320 atletin iştirakiyle düzenlenen şampiyonada kayakçılar, dereceye girebilmek için kıyasıya uğraş etti.

Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Bilal Elkatmış, gazetecilere, şampiyonada dereceye giren sportmenlerin Türkiye finaline katılmaya hak kazanacağını söyledi.

Karşılaşmaya 12-21 yaş kümelerinden sportmenlerin katıldığını aktaran Elatmış, şöyle konuştu:

“Dün teknik toplantıyı yaptık. Bugün de müsabakayı başlattık. Yarın öğlen saatlerinde finalimiz gerçekleşecek. Tarihi ve turistik kıymete sahip El-Aman Hanı mevkisinde yaş kümelerine nazaran etap etap oluşturulan pistin uzunluğu 2 bin 500 metre. Bölgede kar kalınlığı da istenilen düzeyde. Sabah saatlerinde karı ezerek pisti yarış için hazır hale getirdik. Atletleri yurtlarda ve konaklama tesislerinde ağırlıyoruz. Tüm atletlere muvaffakiyetler diliyorum.”

Kayaklı Koşu Ulusal Kadrosu Antrenörü Sedat Doymaz ise bayan ve erkeklerde 7 kategoride düzenlenen şampiyonaya ağır tempoyla hazırlandıklarını belirtti.

Yarışların hoş geçtiğini tabir eden Doymaz, “Pistimiz hoş. Bu yarıştan sonra Türkiye Şampiyonası’nı da vilayetimizde yapmayı düşünüyoruz. Burada hoş bir atmosfer var. Başarılı sonuç elde etmeyi planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın