"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Karate Şampiyonası’nda altın madalya konut sahibinin

Diyarbakır’ın birinci kere ulusal düzeyde bir şampiyonaya konut sahipliği yaptığı Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nın açılış seremonisi, Seyrantepe Spor Tesisleri’nde yapıldı. Vali ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun da izlediği şampiyonaya Türkiye Karate Federasyonu Lideri Esat Delihasan, sportmenler ve halk katıldı. Açılış seremonisinin akabinde başlayan programda, şov yapan genç karatecilerin asker selamı vermesi büyük alkış aldı.

“2021’DE DE DİYARBAKIR’DAYIZ”
Türkiye Karate Federasyonu Lideri Esat Delihasan, “Diyarbakır’a Türkiye Karate Şampiyonası’nı verdiğimizde, insanların biraz tereddütleri vardı lakin buraya geldikten sonra bir kardeşimiz çok hoş özetlemiş. ‘Diyarbakır senden özür dilerim ön yargım için’ diye bir paylaşım yapmış. O kardeşim bütün karate topluluğunun hislerini aktardığı için tebrik ediyorum. Buraya geldikten sonra öğrendik ki spor tarihinin birinci Türkiye Şampiyonası’nı da biz burada yapmış olduk. Ümit ediyoruz ki Diyarbakır sporla, kültürle anılmaya devam eder. Buradan bu muştuyu de vermek istiyorum. 2021’de tekrar Diyarbakır’da olacağız. Bizden sonra da başka federasyonların buraya geleceğini ümit ediyorum. Onları da ben buradan davet ediyorum. Gelin Diyarbakır’ın mesken sahipliğini siz de yaşayın” dedi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Lideri Hasan Basri Güzeloğlu ise “Olimpik sporlarda ve dünya çapında en argümanlı olduğumuz spor branşlarının başında gelen karatede ülkemizin son yıllarda aldığı büyük muvaffakiyetlerde emeği geçen ve bu şampiyonanın Diyarbakır’da gerçekleşmesini sağlayan pahalı federasyon liderimize, idaresine ve bu hususta katkı koyan bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanımıza samimiyetle teşekkür ediyorum. Daha birçok büyük Türkiye ve İnşallah Avrupa ve dünya şampiyonalarına mesken sahipliği yapacağız” diye konuştu.

ALTIN MADALYA, BABASINA DOĞUM GÜNÜ ARMAĞANI
Ümit bayanlar 54 kilo finalinde yarışan Diyarbakırlı Sena Kızılaslan, Aydın’dan gelen rakibi Bilge Akarkan’ı finalde eleyerek altın madalyanın sahibi oldu. Madalyasını doğum gününde ikram almadığı babasına armağan ettiğini belirten Kızılaslan, şunları söyledi: “Anlatılmaz yaşanır derler ya, o duyguyu yaşadım. Ben bunu gerçekten çok istiyordum. Bunun için ağır kamp periyodundan geçtim. Geçen Gaziantep’te nasip olmadı. Demek ki o emeklerin karşılığı bugüneymiş yeniden emek harcadım ve çok şükür nasip oldu. Diyarbakır istikametinde olumsuz fikirler de vardı ve biz bu fikirleri yıkmak için çok uğraştık ve çok şükür ki bu maçı buraya alabildik. Tüm atletler burada emek harcadı, çalıştı, varını ağırı ortaya koydu.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın