"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türk okçulardan 2 final

Okçulukta Çin’de devam eden Dünya Kupası 2. ayak yarışlarında Türk sportmenler 2 final ve 2 de üçüncülük maçı yapacak.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan (TOF) yapılan açıklamaya nazaran Şanghay kentindeki karşılaşmalarda, Yasemin Ecem Anagöz ve Mete Gazoz’dan oluşan klasik yay karışık grubu ve Mete Gazoz, Samet Ak ve Fatih Bozlar’dan oluşan klasik yay erkek ekibi finale yükseldi.

Yasemin Ecem Anagöz ve Mete Gazoz’dan oluşan klasik yay karışık ekibi, yarı finalde Güney Kore ile karşılaştı. Rakibini 6-2 mağlup eden ulusallar altın madalya için finalde Tayvan ile gayret etme hakkını kazandı.

Ulusallar 12 Mayıs Pazar günü TSİ 08.50’de final atışı yapacak.

Mete Gazoz, Samet Ak ve Fatih Bozlar’dan oluşan klasik yay erkek ekibi da yarı finalde Bangladeş’i 5-3’lük skorla geçerek ismini finale yazdırdı.

Final müsabakası 12 Mayıs Pazar günü TSİ 05.50’de yapılacak ve ulusallar Tayvan ile gayret edecek.

İKİ EKİP DA BRONZ MADALYA İÇİN YARIŞACAK

Dünya Kupası 2. ayak yarışlarında makaralı yay erkek ve bayan kadroları da bronz madalya için alana çıkacak.

Cihan Çağıran, Süleyman Araz ve Muhammed Yetim’den oluşan makaralı yay erkek ekibi yarı finalde Güney Kore’ye 235-234 yenilerek final talihini kaybetti.

Bronz madalya için Çin ile eşleşen ulusalların karşılaşması yarın TSİ 05.20’de yapılacak.

Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve İpek Tomruk’tan oluşan makaralı yay bayan kadrosu da yeniden yarı finalde Güney Kore’ye 236-231 kaybetti.

Güney Kore karşısında final bahtını elde edemeyen ulusallar bronz madalya için Tayvan ile eşleşti. Müsabaka yarın TSİ 04.30’da başlayacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın