"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türk güreşinin kıymetli isimlerinden Reşit Karabacak hayatını kaybetti

Güreş topluluğunun değerli isimlerinden Reşit Karabacak, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Türk güreşine yaşattığı başarılarla damga vuran topluluğun kıymetli isimlerinden Reşit Karabacak, 66. yaşında hayata veda etti. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Karabacak, bugün Bursa’da kılınacak ikindi namazının akabinde son seyahatine uğurlanacak.

Reşit Karabacak’ın vefatı için Türkiye Güreş Federasyonu şu açıklamayı yaptı:

“Minderde kazandığı başarılarla Türkiye’ye büyük memnunluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve ulusal ekip antrenörü Reşit Karabacak’ın vefatını büyük bir ıstırapla öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi sevenleri, yakınlarına ve güreş topluluğumuza başsağlığı ve sabırlar dileriz.”

Güreşe 19 yaşında başlayan Karabacak, Balkan birinciliği, Akdeniz ve Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra dünya şampiyonasında da aldığı başarılarla Türk bayrağını dalgalandırmıştı.

Corona virüsü tedavisi sonrası kalp krizi geçiren ve hayatını kaybeden şampiyon güreşçinin naaşı, bugün ikindi namazına müteakip Bursa Merkez Dikkaldırım Merkezli Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilecek.

BAKAN KASAPOĞLU’DAN PAYLAŞIM

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, minderde kazandığı başarılarla Türkiye’ye büyük memnunluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve ulusal kadro antrenörü Reşit Karabacak için taziye iletisi yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, iletisinde şu tabirlere yer verdi:

“Türk güreş topluluğunun unutulmaz isimlerinden Avrupa şampiyonu ve ulusal ekip antrenörü güreşçimiz Reşit Karabacak’ın vefat haberini büyük bir hüzünle öğrenmiş bulunuyorum. Türk Güreşine verdiği hizmetleri her vakit hatırlanacak olan merhum Reşit Karabacak’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve güreş topluluğumuza başsağlığı diliyorum.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın