"Enter"a basıp içeriğe geçin

TÜFAD mükafatları dağıtıldı

Toplam 221 antrenöre mükafatları takdim edilirken, TÜFAD Genel Lideri İsmail Dilber, değerli açıklamalarda bulundu. Ödül merasimlerinin gençleri spora teşvik etmek için çok kıymetli olduğunu vurgulayan İsmail Dilber, “Yaptığımız ufak ayrıntı gözükse de çocukları heveslendirip, alttan gençleri nasıl çıkarırız, bunun hesabını kitabını yapıyoruz. Ödül törenlerimizde gençler, yaşlılar ve deneyimliler bir ortaya geliyor. Fikir alışverişinde bulunup, kaygılarını ortaya koyuyorlar. Bize sorular soruyorlar, biz de onların sorularının karşılığını veriyoruz. Her kentte ortam yaratıyoruz. İzmir bu kentlerin başını çekiyor. Şube Lideri Hekim Şaban Acarbay çok uğraş gösteriyor. İnşallah her şey daha güzel olur” dedi.

“GERİYE KALAN 10 SENE İÇİNDE ÇOK VAKİT KAYBETTİK”
Türkiye A Ulusal Grubu’nun 2020 Avrupa Şampiyonası Eleme Kümesi’nde son Dünya Kupası şampiyonu Fransa’yı 2-0 yendiğini hatırlatan Dilber, “Fransa’yı çok rahat yenerek Türkiye istediği maksada ulaşmak için değerli adım attı. O maçta en kıymetli ayrıntı alanda olan 14 oyuncumuzun 11’i Türkiye topraklarında yetişti. Türkiye’de doğan, Türk kulüplerinde yetişen ve Türk teknik adamlar tarafından yetiştirilen oyuncularla kazandık. Bunu çoğaltmalıyız. Geride kalan 10 sene içinde çok vakit kaybettik. Avrupa’da doğmuş, yetişmiş hazır futbolcular aldık. Başarılı olamadık fakat bundan sonra inşallah muvaffakiyet sağlayacağız” yorumunu yaptı.

“KULÜPLERİMİZDEN, ULUSAL KADROLARIMIZDAN KUPALAR BEKLİYORUZ”
İzmir’de Altınordu’nun kıymetli bir ideolojisi olduğunu kelamlarına ekleyen lider Dilber, “Altınordu Türkiye’nin her yerinde çocukları bulmayı başardı. Bunu tespit etmek çok kıymetli. Biz de dernek olarak 12 yaş kümesinde binlerce çocuğumuzu Antalya’da topluyoruz. 56 şubemizde seçmeler yapıyoruz. Profesyonel kulüpler buraya eğilirse çok oyuncu bulurlar. Ülkemizde birçok stat yatırımı yapıldı. Bu statlara kupalar yakışır. Kulüplerimizden, ulusal gruplarımızdan kupalar bekliyoruz. Kupa getiremezsek bu tesislerin hakkını verememiş oluruz, bu boynumuzun borcu” cümlelerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın