"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tesis muştusu

Gençlikve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yenilenen Burhan Felek Atletizm Stadı’nın açılışını müjdeledi. 8 Şubat Cumartesi günü yapılacak merasime Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı belirtildi. Bakan Kasapoğlu, “Sporun içinden gelen Sayın Liderimizin bu noktada takviyesi ve vizyonu çok kıymetli. 2002’de 12 olan atletizm pisti 2020’de 56’ya çıktı. Atletizm tesisleşmesinde yüzde 466’lık artış sağladık” dedi.

7 GÜN 24 SAAT HİZMET VAR

İstanbul’unsimge spor tesislerinden olan stadın tüm sporseverlere iyi olmasını dileyen Bakan Kasapoğlu, tesisin 7 gün 24 saat açık olacağını vurguladı. Bakan Kasapoğlu, “Vatandaşlarımız, günün hangi saatinde müsaitse, o vakit spor yapabilecek. ‘Zaman bulamıyorum’ mazeretini de bu halde ortadan kaldırdık. Tesisleşme birinci adımdı. Hamdolsun son 18 yılda Sayın Liderimizin liderliğinde tesisleşme ihtilali gerçekleştirildi” diye konuştu.

STADIN İÇİNDE ‘YOK’ YOK!

Tesislerdedoğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm ile 60 metrelik 5 kulvarlı ısınma pisti bulunuyor. Bin 800 m2 kapalı atletizm salonu ile 2 bin 425 seyircili kapalı tribünü de var. Ayrıyeten; farklı ayrı halter, fitness, karate, tekvando, judo, jimnastik, pilates, masa tenisi salonları da yer alıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın