"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tekvando’da koronavirüs alarmı!

Avrupa Tekvando Birliği (WTE), dünyanın büyük bir kısmında tesirini hissettiren koronavirüs nedeniyle faaliyet takviminde değişikliğe gitti.

Avrupa Tekvando Birliği (WTE), dünyanın büyük bir kısmında tesirini hissettiren koronavirüs nedeniyle faaliyet takviminde değişiklik yaptı. WTE, yaptığı açıklamada kendi bünyesindeki mart, nisan ve mayıs ayında düzenlenecek şampiyonaların ertelendiğini duyurdu. Bu doğrultuda Hırvatistan’ın konut sahipliğinde 31 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek Avrupa Para Tekvando Şampiyonası, 01-05 Nisan 2020 tarihleri ortasında düzenlenecek Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası ve 07-10 Mayıs 2020 tarihleri ortasında düzenlenecek Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası ertelendi.
Daha evvel İtalya’da düzenlenmesi planlanan fakat koronavirüs nedeniyle Rusya’ya alınan Tokyo 2020 Tekvando Avrupa Kıta Elemeleri’nin ise aksi bir durum olmaması durumunda 18-19 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi bekleniyor.

WTE, yaptığı duyuruda 07-10 Mayıs 2020 tarihleri ortasında düzenlenmesi planlanan Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası’nın olimpik sıralamayı etkilemesi açısından Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’ndan evvelki uygun bir tarihte gerçekleştirileceğini de belirtti.
WTE, memleketler arası turnuvalarla ilgili kararları ise organizatör ülkelere bıraktığını duyurdu. Dünya Tekvando Federasyonu’nun da 2020 yılı içerisinde düzenlenecek dünya şampiyonaları hakkında bir kıymetlendirme yapması bekleniyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın