"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tekvando Türkiye Şampiyonu Hakan Kaya Dünya Şampiyonluğu yolunda

Birinci olmak için durmadan çalıştığını söyleyen Kaya, “Tekvando Dünya Şampiyonu olmak istiyorum” dedi. Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü Atleti Hakan Kaya, Ankara’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonasındaki muvaffakiyet kıssasını anlattı.

57 kiloda 2 maç sayı farkıyla Türkiye Şampiyonu olarak genç atletlere da örnek olan Kaya’nın şimdiki amacı çok büyük. Turnuvada birinci olarak Özbekistan’da yapılacak olan Dünya şampiyonasına direkt katılmaya hak kazanan Kaya, dünya tekvando şampiyonu olmak istiyor.

“DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNU TÜRKİYE’YE ARMAĞAN EDECEĞİM”

Muvaffakiyetinin sırrını yorulmak bilmeden, pes etmeden çok çalışmak olduğunu vurgulayan Kaya, Dünya Şampiyonasına giden yolda neler yaşadığını ve maksatlarını, “İlk başlarda memnunluk duydum. Mutluluğumu yaşamak için hocamla bir arada çok çalıştım. Bu mutluluğumu bütün maçlarda yaşamak için çalışmaya devam ediyorum. Birebir memnunluğu da Dünya Şampiyonasında sergileyip Kağıthane Belediyesi ve Türkiye’ye armağan edeceğim. Hocamla birlikte çok çalıştım. Sabah akşam bütün nizamlı koşularımı da yaptım. Belediyemin bütün faaliyetlerinden de yararlandım” kelamlarıyla anlattı.

“HEDEFLERİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK”

Türkiye Şampiyonu Hakan Kaya’nın antrenörü Selami Turgay ise şampiyonluğa giden yoldaki muvaffakiyetlerini uygun bir grup olmalarına bağlıyor. Kaya’nın çalışmaktan asla yılmadığını belirten Turgay, atletinin muvaffakiyetini şu sözlerle anlattı: “Hakan’la biz birçok müddettir bir arada çalışıyoruz. Bu mühlet içinde Hakanla grup haline geldik. Aile olduk yaşantımız bir oldu. Sabah, öğlen, akşam birlikteyiz. İdmanlarımızı daima kendi toplumsal aktivitelerimizden vazgeçip, bu süreçlerin içine yerleştirdik. Süreç de Hakanla kendi isteği isteğinde hoş sonuçlar aldık. Ağır bir tempoda çalıştık. Okulunda da başarılı bir atletimiz. Sporun okula rastgele bir ziyanı yok. Hakan Dünya Şampiyonasına gidecek. Okul çatısı altında da faydasını gördü. Bize dayanak veren herkese teşekkür ediyoruz.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın