"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tekvando Şampiyonası’nın heyecanı Sivas’ta yaşanıyor

4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nın açılış seremonisi yapıldı. Sivas Valisi Salih Ayhan,Tekvando Federasyonu Lideri Metin Şahin, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç, AK Parti Sivas Vilayet Lideri Hakan Aksu, federasyon yetkilileri, antrenörler ve sportmenlerin iştirakiyle gerçekleştirilen seremoni atletlerin merasim yürüyüşüyle başladı. Daha sonra hürmet duruşunda bulunulup okundu.

Seremonide konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl aktiflikleri kapsamında bu sene çok sayıda Türkiye şampiyonasına konut sahipliği yaptıklarını belirterek,Temel niyetimiz gençlerimize ulusal ruhu ve ulusal şuuru aşılamak ve bunu da başardık hamdolsun. Bizim bu etkinliklerimize en büyük takviye federasyonlarımızdan gelmiştir ve federasyonlar içerisinde en büyük takviyesi Tekvando Federasyonu vermiştir dedi.

AMACIMIZ TOKYO OLİMPİYATLARI
Tekvando Federasyonu Lideri Metin Şahin ise, Türkiye Tekvando Federasyonu amaçlarına adım adım yaklaşmaktadır. Allah’ın müsaadesiyle geçmişten bugüne istikrarını devam ettiren çalışmalarında dünyanın en başarılı federasyonu olarak yoluna devam eden bir federasyon. 2019 yılı içinde daima birlikte çok büyük başarılara imza attık. Yetinmiyoruz en düzgün olmaya uğraş ediyoruz. Ancak şunun altını da çiziyoruz, en düzgün olmak planlı programlı ve tertipli çalışmayı gerektiriyor. Bu plan ve tertip içinde kulüplerimizin kıymet ve ehemmiyeti çok fazladır. Onlara her vakit dayanak olmaya devam edeceğiz. Diğer federasyonlarımızla şöyle bir yan yana koyduğumuzda biz Allah’ın müsaadesiyle bu bahiste da öne gittiğimize inanıyoruz. Maddi manevi bütün arkadaşlarımızın yanındayız. Niye yanındayız Bütün amacımız bayrağımızı göndere çektirmek, İstiklal Marşı’nı çaldırmak. Maksadımız Tokyo Olimpiyatları. Tokyo Olimpiyatlarında en uygun madalyaları almak diye konuştu.

Konuşmaların akabinde dereceye giren atletlere madalyaları verildi. Şampiyona 24 Kasım’da sona erecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın