"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tekvando Grand Prix Finali’nde 2 madalya

Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, başşehir Moskova’da gerçekleştirilen tertipte bayanlar 57 kiloda gayret eden Hatice Kübra İlgün, finalde Çinli Zongshi Luo ile karşılaştı.

Rakibine 12-10 yenilen Hatice Kübra gümüş madalyada kaldı. Hatice Kübra, 2019 yılında düzenlenen tüm grand prix tertiplerinde madalya kazanarak bunu başaran birinci Türk tekvandocu oldu. Ulusal sportmen, yıl içinde yapılan 4 grand prix tertibinde 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.

Bayanlar 49 kiloda Türkiye’yi temsil eden Rukiye Yıldırım ise Güney Koreli Jae Young Sim’i 16-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Bayanlar ve erkeklerde 4’er olimpik sıklette en âlâ 16 atletin çaba ettiği Grand Prix Final Karşılaşması’nda Türkiye ismine 6’sı bayan olmak üzere 7 atlet yarıştı.

Tertibi birer gümüş ve bronz madalyayla tamamlayan ulusal kadro, birinci gün sonunda bayanlarda 4 olimpik sıklette de 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kota almayı garantileyerek tarihi bir muvaffakiyete imza atmıştı.

Türkiye, birinci defa olimpiyatlarda bayanlar tekvandoda tam takım uzunluk gösterecek. Türkiye, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bayanlarda 49, 57, 67 ve +67 kilolarda temsil edilecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın