"Enter"a basıp içeriğe geçin

TBPF Lideri Gökhan Özdemir: Yetkililerin davetlerine kulak verilmeli

TBPF Lideri Özdemir, federasyonun internet sitesinde yer alan görüntüsünde, “Zor günlerden geçiyoruz. Corona virüsü salgınından kurtulmak için ferdî olarak alacağımız önlemlerin yanında toplumsal izolasyon ile bu virüsün çok az insanı etkilemesini sağlayabiliriz. Bu kriz sürecini en az hasarla atlatmamız için yanlışsız adımlarla ilerlemeliyiz. Bunun için de bizlerin sorumluluk alarak yetkililerin davetlerine kulak vermemiz gerekmektedir. Unutmayın yalnızca kendimizden değil etrafımızdaki insanlardan da sorumluyuz.” Tabirlerini kullandı.

Konutta geçirilen süreçte spor yapmanın kıymetini vurgulayan Özdemir, “Dünya, bugünlerde önümüzdeki günleri sıhhatle ve güzellikle karşılamak için meskende kalmaya uğraş gösterirken günlük hayatımız haliyle değişti.Hareketlerimiz kısıtlandı.Strese bağlı olarak yeme, içme eğilimlerimiz de arttı.İlerleyen günlerde bu durumun bizlere kilo ve sıhhatsiz bir hayat olarak yansımaması için meskende spor yapmayı sakın unutmayın.” dedi.

Federasyon olarak çeşitli programlar hazırladıklarını söz eden Özdemir, şunları kaydetti:

“Evde bulunduğumuz müddet içersinde sizlere spor yapmanız, eğlenmeniz, düşünmeniz ve sıhhatinize dikkat etmeniz için programlar hazırlıyoruz. İnternet sitemizde atletlerimiz için idman programları paylaşıyoruz. “İnstagram” hesabımızda “Buzdan Sorular” isimli online yarışımızla hem düşündürdük hem yarıştık. Uzman diyetisyenimizle meskende kaldığımız süreçte nasıl beslenmemiz gerektiğini öğreniyoruz. Meskende kal görüntülerimiz ile sizlere gerekli iletileri vermeye çalışıyoruz. Uzman spor psikologumuzla bu süreçte neler yapmamız gerektiğini paylaşıyoruz.”

Alınacak önlemlerle salgının yayılması önlenebilirse hayatın olağana döneceğini belirten Özdemir, “Sporcularımın ve ailelerinin muhafaza önlemlerine hassasiyetle uymalarını rica ediyorum.Tedbirleri ne kadar sıkı tutarsak tehdit o kadar zayıflar.Bu süreçte büyük emek gösteren sıhhat çalışanlarımıza teşekkür ediyor, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, hastalıkla gayret eden herkese şifalar diliyorum.Sonuç alana kadar önlemi elden bırakmayacağız.Unutmamalıyız, corona virüsü alacağımız önlemlerden daha güçlü değildir. Tekrar bir ortaya geleceğimiz vakte kadar sağlıklı, kalın meskende kalın.” değerlendirmesinde bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın