"Enter"a basıp içeriğe geçin

TBF’den ’81 Vilayette 81 Anaokulu’ projesi!

Türkiye Badminton Federasyonu (TBF), badmintonu yaygınlaştırmak ve küçük çocuklara bu sporu tanıtmak gayesiyle ’81 Vilayette 81 Anaokulu’ projesi başlattı. Proje kapsamında 81 vilayette bulunan badminton vilayet temsilciliklerinin belirlediği anaokullarına gereç ve antrenör takviyesi sağlanıyor.

TBF Lideri Murat Özmekik, hususla ilgili Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Özellikle erken yaşta okul öncesi anaokullarında eğitim gören çocuklarımızın disiplinli bir halde arkadaşlık yapmasını, paylaşmasını ve berbat alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak maksadıyla bu projeyi başlattık” dedi. Ankara’nın Keçiören ilçesinde bulunan Sevgi Anaokulu’na materyal götüren TBF Lideri Murat Özmekik ve federasyon çalışanları, çocuklara badmintonu tanıttı. Eğlenceli vakit geçiren çocuklar, okula kurulan portatif file ve kendilerine armağan edilen raketlerle badminton oynadı.

MURAT ÖZMEKÄ°K: ANAOKULU PROJESİ 81 VİLAYETTE BAŞLADI

TBF Lideri Murat Özmekik, çocuklarda disiplin ve paylaşım hissini ön plana çıkarttıklarını belirterek, “Türkiye Badminton Federasyonu olarak 81 vilayette anaokullarında badminton projesine başladık. Bilhassa erken yaşta okul öncesi anaokullarında çocuklarımızın disiplinli bir halde arkadaşlık yapmasını, paylaşmasını ve makus alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak emeliyle Türkiye Badminton Federasyonu olarak Ankara’da sevgi anaokulunda bugün çocuklarımızı badminton eğitimine başlattık” diye konuştu.

“TÜRKİYE GENELİNDE ANAOKULLAR ORTASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YAPACAĞIZ”

Çocuklar için bir şampiyona düzenleyeceklerini vurgulayan Özmekik, “Önümüzdeki 3-4 aylık süreçte de yeniden Türkiye genelinde anaokullarımız ortasında da bir Türkiye Şampiyonası yapacağız. Lakin bu şampiyona eğlenceli küçük çocuklarımızın yapabileceği yarışlar biçiminde olacak. Top saydırma, top taşıma yarışı ve amaca top atma müsabakası biçiminde olacak. Burada bilhassa bir farkındalık oluşturmak, badmintonun 7’den 77’ye oynanabilen bir spor kısmı olduğunu göstermek istiyoruz” formunda konuştu.

“ÇOCUKLAR İÇİN TBF MARKA RAKET ÜRETTİRDİK”

Lider Özmekik, öğretmenlere badminton semineri ve eğitimi vereceklerini, çocukların badmintona devam etmeleri için gayret sarf edeceklerini söz ederek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Özellikle yurtdışında fabrikada özel olarak TBF markasıyla ürettirdiğimiz kısa saplı raketlerimiz var. Bunlar anaokullarımız için düşündüğümüz raketlerimiz. İnşallah bu çocuklarımızın badmintonla tanışmalarından sonra tekrar ilkokul periyodunda de okul devrinde de badminton oynamaya devam etmelerini istiyoruz. Bu Sevgi Anaokulu’na da bilhassa TBF antrenörlerimiz gelecekler, anaokulu öğretmenlerimizi eğitime alacağız, onlara antrenör semineri vereceğiz.”

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE ÖNCÜ BİR FEDERASYONUZ”

Toplumsal sorumluluk şuuru olan bir federasyon olduklarının vurgusunu yapan Özmekik, “Biz federasyon olarak toplumsal sorumluk projelerinde öncü bir federasyonuz. Bu sene bilhassa ‘Orada Bir Köy Var Uzakta O Köy Bizim Köyümüzdür’ projesi var. İnşallah önümüzdeki haftada tekrar bir köy okuluna gideceğiz. Geçen sene yaptığımız projeler var, bu projelere devam edeceğiz. Mesela ‘Aile Badmintonu’ projemiz vardı. Anne kız, baba oğul, dede torun, babaanne torun formunda bu projelerimiz de devam edecek. Anaokulu projesi de Türkiye’de 81 vilayette başladı. Bu projeyi de Ankara’daki Sevgi Anaokulu’nda başlattık” sözlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın