"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tam 116 sportmen uğraş edecek! 2019 EUROSAF Avrupa Pirat Şampiyonası heyecanı başlıyor

Türkiye Yelken Federasyonu Pirat Sınıf Komitesi Lideri Burçin Ahıskal, yaptığı açıklamada, dün hazırlık yarışları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bugün hava müsaade verirse 2 yahut 3 yarışla şampiyonaya başlayacağız. Yaklaşık 200 kişiyi ağırlıyoruz. Darıca Belediyesi Yelken Kulübü çok düzgün hazırlandı. Biz de Yelken Federasyonu ve Türkiye Hakem Federasyonu olarak gereken dayanağı verdik. Bu sene maksadımız birinci 10’a 4 yahut 5 tekne sokmak istiyoruz ve başaracağımıza eminiz.” sözlerini kullandı.

Atletlerden Haluk Suntay da 6 yıldır “Pirat” sınıfında yarıştığını söyledi.

Türk Ulusal Grubu’nda, daha evvel de Avrupa şampiyonasına katıldığına işaret eden Suntay, “Bu şampiyona bizim için sahiden çok kıymetli. Avrupa şampiyonasını Türkiye’ye getirmek için çok uğraştık geçmişte. Karşılıklı görüşmeler sonucunda şampiyonayı Türkiye’ye getirdik. Uzun yıllardan sonra birinci kere büyük bir tertip yapıyoruz Türkiye’de pirat sınıfında. Başarılı olmasını diliyorum. Avrupa şampiyonasında güzel bir derece yapmak istiyoruz. Dönem başından beri derecelerimiz hayli uygun. Bu şampiyonada bu muvaffakiyet grafiğimizi sürdürmek istiyoruz.” diye konuştu.

Alper Algüneş de ulusal ekip ismine yarıştığını bildirdi.

Avrupa şampiyonasının Türkiye’de yapılmasının gurur verici olduğunu belirten Alper Algüneş, “Bunun için çok heyecanlıyız. Ayıca çok memnunuz. Başta bu yarışların Türkiye’ye gelmesine katkı sunan federasyon liderimize, tıpkı vakitte Pirat Birliği Liderimize çok teşekkür ediyoruz. Âlâ bir yarış olacak, düzgün bir hafta olacak inanıyoruz. Elimizden gelenin en güzelini yapacağız. Gayemiz birinci 10 içinde bulunmak.” dedi.

Daha sonra Bayramoğlu mevkisinde denize açılarak idman yapan sportmenler, yarışlara katıldı.

Şampiyona, 21 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek ödül merasimiyle sona erecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın