"Enter"a basıp içeriğe geçin

Survivor’da dikkat çeken kickboksçu! Parviz Abdullayev kimdir?

Survivor 2020, Ünlüler ve Gönüllüler grupları olmak üzere 22 yarışmacıyla yayın hayatına başladı. Ünlüler grubunda yer alan isimler ortasından ünlü kickbokscu Parviz Abdullayev dikkatleri üzerine çekti.

SURVIVOR’DA BİRİNCİ ARBEDE

Survivor’ın yayınlanan birinci kısmında baraka oyununda Ünlüler ve Gönüllüler kadrosunda yer alan erkekler karşı karşıya gelirken, çabada erkekler birbirlerini yastıkla denize itmeye çalıştı.

Hayli sert geçen müsabakalar esnasında kickbokscu Parviz Abdullayev ile Yasin Obuz birbirine girdi. Hengamenin uzaması sonrası Acun Ilıcalı ortalığı yatıştıran isim oldu.

PARVIZ ABDULLAYEV KİMDİR?

5 Ocak 1986 yılında Azerbaycan’da dünyaya gelen Parviz Abdullayev, şimdiye kadar profesyonel olarak 55 dövüşe katıldı. Bu dövüşlerden 49 zafer, 26 nakavt ve 6 mağlubiyet elde eden Abdullayev, 2010 yılında Azerbaycan’da yılık birinci 10 atletinden biri ilan edildi.

Cobra lakaplı Parviz Abdullayev, kickboks muvaffakiyetleri nedeniyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından yeni bir daire ile ödüllendirildi.

2011’den beri Cobra isimli kickboks kulübüne liderlik eden Parviz Abdullayev, ayrıyeten 2013 yılından bu yana Fevkalâde Haller Bakanlığı Spor Sağlıklı Merkezine katkıda bulunuyor.

Evli ve 2 erkek çocuğu sahibi Abdullayev, oğullarından Yusif’e de boks eğitimi veriyor.

“HAYATIM DAİMA DÖVÜŞTÜ”

Cobra lakaplı dövüşcü Parviz Abdullayev, Survivor tanıtımında “Benim hayatım daima dövüştü, profesyonel kickboksta tam 6 kere dünya şampiyonu oldum. Parviz Cobra Abdullayev” tabirlerini kullanmıştı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın