"Enter"a basıp içeriğe geçin

“Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi planlama toplantısı yapıldı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında açılacak olan kursların planlamasının yapıldığı toplantıda, mevzuyla ilgili antrenörler, vücut eğitimi öğretmenleri ve usta öğreticilerin görevlendirilmesi hususu görüşüldü.

Ayrıyeten proje kapsamında gereksinim duyulan spor materyalleri ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantıda açıklama yapan Kaymakam Sırmalı; “Ülkemizin geleceği, gençlerimiz ve çocuklarımızın nitelikli bireyler olarak yetişmesi, bir kadro kıymetlerle donanımlı olması, sportif ve kültürel faaliyetlere katılması çok değerlidir. Bu nedenle Balıkesir Valimiz Sayın Ersin Yazıcı tarafından hayata geçirilen “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi” Edremit ilçemizde de muvaffakiyetle yürütülmektedir. Projemiz ile; ilçemizde gelir durumu düşük mahallelerde yaşayan, birinci ve ortaokula devam eden öğrencilerin okul dışında kalan hür vakitlerinin, spor ve kültür faaliyetler ile değerlendirilmesinin sağlanması, çocukların ziyanlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi, spor alanında yetenekli çocukların tespit edilerek yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerine imkan tanınmasını hedefledik. Bu kapsamda Geçtiğimiz yıl 5032 öğrenciyi sporla buluşturan projemiz kapsamında bu yıl daha fazla öğrenciye ulaşması hedefleniyoruz” dedi.

Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge ve 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında proje kapsamında 17 branşta kursun açıldığı 29 okul müdürü katıldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın