"Enter"a basıp içeriğe geçin

Spor topluluğundan Anneler Günü mesajları!

TFF’nin internet sitesinde yer alan iletide, “Bizlere hep şartsız sevgi, sınırsız özveri ve emsalsiz şefkat gösteren, hayatımızdaki vazgeçilmez varlıklarımız olan saygıdeğer annelerimizin Anneler Günü’nü en içten halde kutlar, sıhhat, muvaffakiyet ve memnunluk dileriz.” sözlerine yer verildi.

TBESF Lideri Uztürk, Anneler Günü’nü kutladı

Uztürk, yaptığı açıklamada, karşılıksız sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir vakit esirgemeyen annelerin her vakit baş tacı olduğunu belirtti.

Annelerin, engelli bireylerin sporculuk hayatlarında çok değerli katkıları olduğunu aktaran Lider Uztürk, “Sonsuz sevgi ve şefkatleriyle hayatımıza bedel katan, bizlerin her daim yanında, hayat boyunca yaptıkları fedakarlıklarla çocuklarımızın ardında büyük bir güç olan vefakar annelerimizin, Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyor, bu manalı günde ahirete intikal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” tabirlerini kullandı.

TSF Lideri Gülkız Tulay’dan “Anneler Günü” bildirisi

TSF Lideri Tulay, Anneler Günü hasebiyle yayımladığı bildirisinde anneliğin en kutsal sorumluluk olduğunu belirterek, “Benim de iki tane evladım var. Hayatımın merkezinde onlar ve satrançla yüreğine dokunduğumuz yüzlerce çocuk yer alıyor. Biz, annelerin yapacağı fedakarlıkların hududu yok. O denli ki anne olduğunuz andan ömrünüzün sonuna kadar, sonsuz sevgi, şefkat ve merhamet hislerini daima bir ortada yaşıyorsunuz.” sözlerini kullandı.

Annelerin tek bir gün değil her gün memnun edilmesi gerektiğini vurgulayan Tulay, şunları kaydetti:

“Her birimiz annelerimizin değerini bilmeliyiz. Onlar, hayatlarımızda yaptığımız her işin ardındaki tek takviye ve güç. Barış ve sevgi dolu bir dünyanın temeli, annelerimizin yetiştirdiği bireylerle atılıyor. Annelik, fedakarlığın ismidir. Annelerimizin yüreklerinin sızlamadığı, memnun “Anneler Günü” diliyorum. Annelerimizin merhametli ve hoş yüreklerinden kucaklıyorum. Düzgün ki varsınız.”

HİS Lideri Yasin Bölükbaşı, Anneler Günü’nü kutladı

Yasin Bölükbaşı, yaptığı açıklamada, dünyanın en özverili insanlarının anneler olduğunu, bundan ötürü yılın her günü keyifli edilmeleri gerektiğini belirterek, “Önce bedeninde, sonra yüreğinde bizleri büyüten ayaklarının altı öpülesi annelerimiz. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Güçlü jenerasyonlar için, sağlıklı bir gelecek için onların ilgisi, merhameti en fazla gereksinimimiz olan şey.” tabirlerini kullandı.

Annelerin toplumun inşasında en büyük role sahip olduğunu vurgulayan Bölükbaşı, bildirisinde şu sözlere yer verdi:

“Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi ve kaliteli bir hayata sahip olması için annelerimizin rolü büyük. Toplum annelerimizle şekillenir. Obeziteyle gayrette, spor kültürünün çocuklarımızın hayatında olmasında annelerimizin uğraşını önemsiyoruz. Beslenme alışkanlığımızı da annemizden kazanıyoruz. Anne çocuk el ele obeziteyle çaba edeceğiz. Anne çocuk el ele sağlıklı jenerasyonlar için sporu hayatımıza alacağız, annelerimize bu bahiste daha fazla davette bulunacağız. Başımızın tacı, gönlümüzün sultanı annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.”

TSSF Lideri Şahin İhtimam, Anneler Günü’nü kutladı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Şahin İtina, yaptığı açıklamada, federasyon ve su altı ailesi olarak tüm annelerin gününü kutladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Karşılıksız sevgiyi üniversal bir kıymete dönüştüren, fedakarlığı ile hayatı adeta kutsayan, ülkemizi koruyan ve yücelten jenerasyonların sahip olduğu tüm anneleri ve dünya annelerini hürmetle selamlıyorum.”

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Lideri Gökhan Özdemir’den, Anneler Günü bildirisi

Gökhan Özdemir, yaptığı açıklamada, şefkatleri ve fedakarlıklarıyla çocuklarına sonsuz sevgi veren annelerin gününü kutlayarak, şunları tabir etti:

“Annelerimiz bizim, hayata adım attığımız birinci andan itibaren öğretmenimiz, başımızı yaslayıp itimatla uyuyacağımız en inançlı limanımız, her vakit çocuklarını sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesine en büyük katkıyı sağlayan kişidir. Çocuklarımızı spor yapmaya teşvik eden, sporla tanışmasını sağlayan, cefakarca gayret veren, çocukları için yeri geldiğinde antrenör, kondisyoner ve hakem olan annelerimize minnettarız. Bu hoş günde atletlerim, çalışma arkadaşlarım, çok kıymetli hakemlerim, antrenörlerim, topluluğumuzdaki tüm dostlarım Anneler Gününüzü en samimi hislerimle kutlarım.”

Türkiye Curling Federasyonu Lideri Kenan Şebin’den Anneler Günü iletisi

Şebin, yaptığı açıklamada, tüm annelerin gününü kutlayarak şunları kaydetti:

“Dünyaya geldiğimiz andan itibaren daima öncelikleri çocukları olan hayatları boyunca fedakarlık, sevgi, hürmet ve tüm hoşlukları içinde barındıran, geleceğin teminatları çocuklarımızı yetiştiren, gücümüze güç, umudumuza umut katan, sabırlı, sıcak, şefkatli, esirgeyici ve bağışlayan annelerimizin, ömürleri boyunca kanılarında her vakit var olduğumuz annelerimizin anneler günü kutlu olsun.”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Lideri Suat Çelen, Anneler Günü’nü kutladı

Çelen, yaptığı açıklamada, tüm annelerin gününü kutlayarak, “Koşulsuz sevgileri ve fedakarlıkları ile bizleri yetiştirerek hayata hazırlayan merhametin, sevginin, fedakarlığın ve zarafetin timsali annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım. Güzel ki varsınız.” sözlerini kullandı.

TVF’den Anneler Günü iletisi

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun resmi toplumsal medya hesabından “AnnelerGünü” etiketiyle yapılan paylaşımda, “Dünyanın en kıymetli varlıkları olan annelerimizin, Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız.” denildi.

Galatasaray’dan Anneler Günü bildirisi

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesindeki iletide, “Hayat seyahatimizin her anında karşılıksız sevgi, sabır ve fedakarlıklarıyla daima yanımızda olan, en bedelli varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Düzgün ki varsınız.” tabirlerine yer verildi.

İstanbul Başakşehir’den Anneler Günü bildirisi

Turuncu-lacivertli kulübün Twitter hesabında yer alan iletide, “Bütün anneler kutsaldır. Anneler Günü kutlu olsun.” denildi.

Fenerbahçe Kulübünden Anneler Günü iletisi

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden paylaşılan iletide, şu sözlere yer verildi:

“Sonsuz sevgi, eşsiz şefkat ve tarifsiz fedakarlığın karşılığı olan, her daim düzgün dilekleri ile en büyük destekçimiz annelerimiz… Ulu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere bugün ortamızda olmayan annelerimize rahmet diler; şehit ve gazi annesi büyüklerimizin önlerinde hürmetle eğilir, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarız. Düzgün ki varsınız!”

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi’den Anneler Günü’nü iletisi

Çebi, kulübün internet sitesinde yer alan iletisinde, şu sözleri kullandı:

“Annelik makamı, kutsal ve ulu bir makamdır. Hayattaki en değerli varlığımız olan annelerimize; yalnızca bugün değil her gün, hak ettikleri pahası vermeliyiz. Çocuklarımıza; dürüstlüğü, öz inancı, saygıyı ve mütevazılığı aşılayarak Beşiktaşlı duruşumuzu ayakta tutan pahalı Beşiktaşlı anneler, sizlerin eforu ve sevgisi hayli bizler geleceğe inançla bakmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı büyük fedakarlıkla büyüten annelerimize en derin sevgi ve hürmetlerimi sunar, Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarım.”

Türkiye Hentbol Federasyonundan Anneler Günü bildirisi

THF’nin toplumsal medya hesabından “annelergunukutluolsun” etiketiyle paylaşılan iletide, “Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarız.” sözüne yer verildi.

Gençlerbirliği’nden Anneler Günü iletisi

Başşehir grubunun toplumsal medya hesaplarından paylaşılan bildiride, “Tüm başarılarımızın, en güçlü adımlarımızın ve bu inancımızın gerisinde annelerimizin takviyesi var. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.” denildi.

2020 ANNELER GÜNÜ MÜZİKLERİ VE ŞİİRLERİ

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın