"Enter"a basıp içeriğe geçin

Son dakika: İDO seferleri durduruldu mu? İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı

Türkiye’de de tesirini gösteren corona virüsü salgını nedeniyle Lider Recep Tayyip Erdoğan, şehirlarası yolcuğu valilik müsaadesine bağlamış 8 unsurluk bir tedbir paketi açıklamıştı.

THY ve YHT seferlerinin durdurulmasının akabinde gözler deniz feribotlarına çevrilirken, BUDO’da corona virüsü salgını nedeniyle seferlerin süreksiz olarak durdurulduğu duyurulmuştu.

Üst üste alınan kararların akabinde gözler İDO’ya çevrildi. Pekala İDO seferleri iptal edildi mi? İşte tüm ayrıntılar…

İDO SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ Mİ?

Corona virüsünün yayılmasını önlemek emeliyle alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Salgının engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) seferlerini durdurdu.

İDO’NUN RESMİ SİTESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU HALDE

* Korona virüs önlemleri çerçevesinde 09 Nisan 2020 tarihine kadar; Yenikapı-Bursa süratli feribot, Yenikapı-Bandırma süratli feribot ve tüm deniz otobüsü çizgilerimizdeki seferlerimiz büsbütün durdurulmuştur.

İç çizgi seferlerinin de durdurulduğunun açıklandığı duyuruda, “Korona virüs önlemleri çerçevesinde iç sınır deniz otobüsü seferlerimize süreksiz olarak orta veriyoruz. Harem – Sirkeci seferlerimiz olağan tertibinde yapılmaya devam edecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” tabirleri kullanıldı.

VALİ ALİ YERLİKAYA DA DUYURDU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “İstanbul’da yolcu nakliyeciliği yapılan deniz otobüsü, feribot vb. seferlerin bugün 17:00’den itibaren durdurulması kararlaştırılmıştır.” açıklamasını yaparak corona virüsü tedbirleri kapsamında İDO seferlerinin durdurulduğunu duyurdu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın